ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 13:21

Milli yıldızlardan gelecek yorumu

Milli yıldızlardan gelecek yorumu


A Milli Futbol Takımı'nın yıldız futbolcuları Burak Yılmaz, Umut Bulut ve Sercan Sararer, 2014 Dünya Kupası'nda kalan maçlarımızı ve Türkiye'nin şansının değerlendirdi.

Sponsor firma Nike firmasının Mercurial krampon tanıtımına katılan futbolcular, Çek Cumhuriyeti ile oynanacak özel karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

6 Şubat'ta Manisa'da Çek Cumhuriyeti ile oynayacakları karşılaşmanın Andorra ile oynanacak resmi karşılaşma öncesi son prova olacağına vurgu yapan Burak Yılmaz, "Bu maçta kendimizi göreceğiz. İyi bir prova olacaktır. Çek Cumhuriyeti güçlü bir takım. Bu maçta eksilerimizi artılarımızı göreceğiz. Biz her maçımızı kazanmak için çıkıyoruz. " diye konuştu.

BURAK YILMAZ: GERÇEKÇİ OLMAK İŞİMİZ ÇOK ZOR

2014 Dünya Kupası Grup Elemeleri'ne kötü başlangıç yaptıklarını dile getiren golcü futbolcu, "Yine ufakta olsa bir şansımızın var olduğunu düşünüyoruz. Biz bu şansımızın peşinden sonuna kadar gitmek istiyoruz. Nasıl kötü başladıysak iyi bitirebiliriz. Evimizde mağlubiyetler aldığımız takımları deplasmanlarda yenebiliriz. Bunu başarabilecek güçteyiz. Grup elemelerine kötü başladığımızı biliyoruz. Hepimizin hayalleri orada bulunmaktır. Gerçekçi olmak lazım işimiz zor görünüyor." diye konuştu.

UMUT BULUT: ŞANSIMIZ HALA SÜRÜYOR

A Milli Futbol Takımı'nın başka bir golcüsü Umut Bulut da 2014 Grup Elemeleri'nde matematiksel olarak şanslarının sürdüğünü kaydetti. Golcü futbolcu, "Grupta hala şansımız var. Geriye kalan maçlarımızı kazanmamız gerekiyor. Ondan sonra sonuçları beklememiz gerekiyor. Zaten sonrasında da durum ortaya çıkacaktır. Biz sadece kalan maçları kazanmak istiyoruz. İnşallah giden taraf biz oluruz." diye konuştu.

Umut Bulut, Çek Cumhuriyeti maçı için yaptığı açıklamada ise "Bu mücadele hazırlık maçı da olsa çok önemlidir. Hazırlık maçında alacağmız galibiyet özgüvenimizi arttıracaktrı. Bu galibiyete hem milli takımın hem ulusun buna ihtiyacı var. Çek Cumhuriyeti hazırlık maçı içinde ideal bir takım." ifadelerini kullandı.

Genç milli futbolculardan Sercan Sararer de Türkiye'nin 2014 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde gruptan çıkma yolunda büyük şansının bulunduğunu kaydetti. Genç oyuncu, "Şansımız devam ediyor. Matematiksel sonuçlar ön planda olacaktır. Yüzde yüz kazanmak için maçlarımızı oynayacağız. Bunu hakettiğimizi düşünüyoruz." dedi.

Genç futbolcu, kendisine örnek aldığı bir futbolcu var mı sorusuna ise "Kendimizin birer örnek olduğunu düşünüyorum." cevabını verdi.

 

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER