ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 13:42

"Milli takımın Rize'de oynaması önemli"


Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı "FIFA U-20 Dünya Şampiyonası'nın bir ayağı da Rize'de olacak. Milli takımımızın Rize'de oynaması önemli." dedi.

Hayati Yazıcı, çeşitli programlara katılmak için geldiği Rize'de Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek bir süre önce başkanlığa seçilen Şaban Aziz Karamehmetoğlu'nu tebrik etti. Karamehmetoğlu, Yazıcı'ya çeşitli hediyeler verdi.

Yazıcı, ardından Rize Valiliği'ne geçerek burada düzenlenen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü Yatırımları Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Yazıcı, toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, toplantılarla yapılanların değerlendirildiğini, eksikliklerin tespit edileceğini belirtti.

Yazıcı, 2011 yılından itibaren koordinasyon toplantıları yaptıklarını ifade ederek, "Bir önce toplantıda Rize'nin su sorunlarını tartışmış ve bazı talimatlarımız olmuştu. Yapılan çalışmaları takip ediyoruz. Önümüzdeki toplantıda bu konuyu müzakere edeceğiz. Rize'nin bu alandaki eksikliklerini gidermeye çalışacağız." diye konuştu

FIFA U–20 Dünya Şampiyonası'nın 21 Haziran 13 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını hatırlatan Yazıcı, "FIFA U–20 Dünya Şampiyonası'nın bir ayağı da Rize'de olacak. Milli takımımızın Rize'de oynaması önemli. Çok önemli bir organizasyon yapılacak. Bu nedenle FIFA U–20 çalışmaları önemli ve bu konuda bilgi alacağız. Aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirleri sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Yazıcı, Pazar gününe kadar Rize'de olacağını ve birçok etkinliğe katılacağını sözlerine ekledi. Yazıcı'nın açıklamasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER