ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 16:09

Milli sporcular üniversiteli oldu


Atıcılık Milli Takımı sporcularından Hakan Abakuş ve Mert Vural milli sporcu kontenjanından üniversiteye gitmeye hak kazandı.

Atıcılıkta beş defa Türkiye rekorunu kırma başarısını gösteren Atıcılık Milli Takım sporcuları olan Mardin’li Hakan Abakuş Nevşehir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği'ni, Mert Vural ise Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği'ni kazandı.

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu, üniversiteli olan milli sporcuları başarılarından dolayı kendilerini tebrik etti. Atıcılıkta Türkiye şampiyonlukları bulunan Hakan Abakuş ve Mert Vural milli sporcu kontenjanından üniversiteye gitmeye hak kazandığını söyledi.

Gösterdikleri çabanın ve başarıların bir sonucu olarak milli sporcu kontenjanından üniversiteye yerleşmelerinin kendisini mutlu ettiğini belirten Kuzu, "Sporcularımızın önünde önemli bir hedef var. Brezilya’nın Rio kentinde düzenlenecek olan 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda atıcılık dalında ülkemizi temsil etmek. Bu olimpiyatlara katılarak ülkemize madalya kazandırmalarını istiyoruz. Mardin’den olimpiyatlara ilk defa katılan sporcular olmaları için daha çok çalışmaları gerekir. Mardin'e ilkleri yaşatan başarılı sporcularımız olimpiyatlara da katılma başarısını göstereceklerine inanıyorum. Bu süreçte Aksaray ve Nevşehir’de olsa bu sporcularımızın her zaman yanlarında olacağız." dedi.

Atıcılık Milli Takımı sporcularından Hakan Abakuş ise 2016 yılında Brezilya’da düzenlenecek olan olimpiyatlarda atıcılık dalında hem Türkiye’yi hem de Mardin’i en iyi şekilde temsil etmek için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.

Şu anda hayal ettiği üniversiteyi okuma şansını yakaladığı için çok mutlu olduğunu da belirten Abakuş, "Milli takım arkadaşım Mert ile birlikte şu anda hayalimizdeki Rio olimpiyatlarına katılmak vardır. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Önümüzde Aksaray ve Nevşehir’de yapılacak olan yarışmaları kazanıp milli formayı giymek ve olimpiyat madalyasını kazanmak istiyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER