ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 15:56

Milli kayakçıyı belediye başkanı altınla ödüllendirdi

Milli kayakçıyı belediye başkanı altınla ödüllendirdi


Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen milli takım seçmelerinde üçüncü olarak Kayak Milli Takımı'na seçilen Kayseri Hacılar Arama-Kurtarma Havacılık Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) sporcusu Buket Çetinkaya’yı Hacılar Belediye Başkanı ve HADAK Başkanı Ahmet Herdem altınla ödüllendirdi.

Kayak sporunda Kayseri’nin tek milli sporcusu olan Buket Çetinkaya, 8-15 Nisan 2013 tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek olan FIS Çocuk Yarışı'nda Türkiye’yi temsil edecek. Buket Çetinkaya’yı başarısından dolayı makamında kabul eden Hacılar Belediye Başkanı ve HADAK Başkanı Ahmet Herdem tebrik etti. Başkan Herdem, şöyle konuştu:

“HADAK kulübümüzün yetiştirdiği milli sporculardan birisi de Buket Çetinkaya’dır. Daha öncede iki milli sporcu daha yetiştirmiştik. Olimpiyatlarda göndere bayrağımızı çeken yine kulübümüz sporcusuydu. Buket’te inşallah Türkiye’de ve Avrupa’da yapılacak olan yarışlarda göndere bayrağımızı çekecektir.

Uluslararası Kayak Federasyonunun (FIS) milli takımlar düzeyinde Fransa’da yapılacak olan yarışmalara katılacak. Buket burada iyi bir derece yaparsa FIS’ın bundan sonra düzenleyeceği uluslararası tüm yarışmalarda milli takımımız adına yarışacak.”

Milli sporcuyu kutlayan Herdem, “Bundan sonra da ben hem kulüp başkanı olarak hem de belediye başkanı olarak her zaman destekçisi olacağımı belirtiyorum. Önümüzdeki yıllarda Buket’ten çok daha iyi başarılar bekliyoruz. Kendisini milli takıma seçildiği için de tebrik ediyorum. Ayrıca Erzurum’da yapılan okullar arası kayak yarışmasında da Türkiye birincisi oldu. Bu başarısından dolayı da kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER