ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 13:04

Milli kadın rallicilere destek

Milli kadın rallicilere destek


Eskişehirspor Teknik Dikektörü Ersun Yanal ile futbolcular, Katar’da yapılacak Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek ralli pilotu Burcu Çetinkaya ve co-pilotu Özlem Akgüç’e destek ziyaretinde bulundu. Ralli pilotu Burcu Çetinkaya ve co-pilotu Özlem Akgüç, Katar’da 24-26 Ocak tarihlerinde yapılacak şampiyona öncesinde son çalışmalarını yaptığı Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde araçlarıyla Anadolu Ajansı (AA) için bir gösteri yaptı. Daha sonra vatandaşlarla fotoğraf çektiren Çetinkaya ve Akgüç, ”Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyasına destek verdiklerini anlattı.

Belek’te kamp yapan Eskişehirspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal ile kırmızı-siyahlı futbolcular, destek amacıyla rallicileri ziyaret etti. Ralli pilotu Burcu Çetinkaya’nın yarış aracına binen Yanal ile bazı futbolcular, belde merkezinde tur attılar.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, gösterinin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ortadoğu’da 6 farklı ülkede düzenlenecek şampiyonada iki kadın sporcunun, bölgede yaşayan insanların çektiği sıkıntılara dikkat çekecek olmasının önemli olduğunu vurguladı.

Farklı spor branşlarının birbirine destek olması gerektiğine inandıkları için böyle bir birlikteliği sağladıklarını dile getiren Yanal, ”Arkadaşlarımız böyle bir teklifte bulununca biz de koşulsuz kabul ettik. Sonuçta spor barış, dostluk, kardeşlik ve tabi ki insanların sosyalleşmesi için en büyük eğlence aracı. Belli bir mesajı yollayabilmek adına önemli bir fırsat. Hem eğlendik hem de ’Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye’ kampanyasına olan desteği buradan topluma aktarmış olduk. Çok güzel de heyecan yaşadık” dedi.

Ralli yarışının oldukça zor olduğunu anlatan Yanal, ”Allah kolaylık versin, zor bir iş. Bir de bunu 150 kilometre hızla yapıyorlar. Burcu hanımı çok başarılı buluyorum. Bir bayanın bu işi yapması da ayrıca çok önemli” diye konuştu.

Yanal, Türkiye’nin 17,5 milyon genç nüfusa sahip olduğuna dikkati çekerek, bu dinamizmin doğru bir şekilde kullanıldığı taktirde sosyalleşme ve kültürleşme için sporun iyi bir araç olabileceğini belirtti.

Eğitim ve sporun gençlerin daha fazla yaşam alanına girmesi halinde bu gücün bütün dünyada kullanılabileceğini vurgulayan Yanal, ”Onlar kadın olarak bu işin içinde olmayı ve dünyada sayılı kişilerin arasına girmeyi başarmışlar. Onlarla gurur duyuyoruz” dedi.

 Sporlar arası dayanışma olmalı

Ralli pilotu Burcu Çetinkaya ise kendisinin Bursasporlu olduğunu ifade ederek, Eskişehirspor’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Çetinkaya, farklı iki spor dalı arasındaki dostluğa vesile olmalarının kendilerini olumlu yönde motive ettiğini kaydetti.

Sporun, sevgi ve dostluk olduğu sürece bir manası olduğunu, bunun adına Türkiye’nin dört bir yanını dolaştıklarını dile getiren Çetinkaya, şöyle konuştu: ”İlk adımı Eskişehirspor destek olarak attı. Sağolsun, Ersun hoca çok destek oldu. Ben Bursasporluyum, Özlem Antalyasporlu, Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal aynı zamanda Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı. Halil Ünal belki bize el uzatırsa... Sonuçta futbol ülkemizde çok popüler bir spor. Farklı kulüplerimizden sporlar arası dayanışma için, biraz daha sesimizi duyurabilmek adına şehirlerimizi dolaşıp destek isteyebiliriz. Örneğin benim kalbimden Bursaspor geçiyor. Önemli olan dostluk, kardeşlik var burada. Sporun spor kısmından keyif alıyorum.” Co-pilot Özlem Akgüç de sporlar arası bir dayanışma sergilendiğinde başlattıkları yardım kampanyasının olumlu sonuçlara verebileceğine inandığını dile getirerek, Eskişehirspor’un diğer kulüplere, farklı branşlara da ön ayak olacağını, bu hayırlı ve güzel işin en iyi neticelerle sonuçlanacağını düşündüğünü anlattı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER