ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 21:48

Milli güreşçiler, Sofya'da 4 altın, 4 gümüş ve 8 bronz kazandı


A Milli Grekoromen, Serbest ve Kadınlar Güreş Takımlarımız, Sofya'da düzenlenen Dan Kolov-Nikola Petrov Turnuvası'nın son gününde 6 bronz ve 1 gümüş madalya toplamda ise 4 altın, 4 gümüş ve 8 bronz olmak üzere 16 madalya kazandı.

3 gün boyunca Dünyanın farklı ülkelerinden gelen güreş severlerin tribünlerde takip ettiği şampiyonada Rıza Yıldırım gümüş madalya kazandı. Grekoromen stilde ter döken güreşçilerden 86 Kg'da Ahmet Yıldırım ve 66 Kg'da Samed Günal rakiplerini mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Serbest stilde mücadele eden millilerimizden 65 Kg'da Servet Coşkun, 70 Kg'da Yakup Gör ve 97 Kg'da İbrahim Bölükbaşı minderden galibiyetle ayrılarak bronz madalya elde ettiler. Kadınlarda ise 63 Kg'da mindere çıkan sporcu Buse Tosun bronz madalya elde etti.

52. Uluslararası Dan Kolov-Nikola Petrov Grekoromen, Serbest ve Kadınlar Güreş Turnuvası'nın sonunda 4 altın, 4 gümüş ve 8 bronz madalya olmak üzere toplamda 16 madalya kazanan A Milli Takımlarımız, büyük bir başarının altına imza atarak Türk halkını sevince boğdu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Bulgaristan'da ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcuları tebrik ederek önümüzdeki uluslararası turnuvalarda da aynı başarıyı beklediğini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER