ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 22:33

Milli güreşçiler Rıza ve Selçuk'un hedefi yeni madalyalar


 Milli güreşçi Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi, 2 gün sonra başlayacak 1. Golden Grand Prix 31. Uluslararası Vehbi Emre Büyükler Grekoromen Güreş Turnuvası'nda da altın madalya hedeflediklerini söyledi.

    1. Golden Grand Prix 31. Uluslararası Vehbi Emre Büyükler Grekoromen Güreş Turnuvası'nın tanıtım toplantısı, Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya'nın katılımıyla yapıldı. 2 Şubat Cumartesi başlayıp 3 Şubat pazar günü son bulacak turnuvaya 12 ülke katılacak. Turnuvada her sıklette 5 sporcu ile yer alacak Türkiye, toplam 35 sporcu ile mücadele edecek. Birinciye 2 bin dolar, ikinciye bin dolar, üçüncülere de 500'er dolar ödül verilecek.

    Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Londra Olimpiyatları'nda bronz madalya kazanan milli güreşçi Rıza Kayaalp, Vehbi Emre Turnuvası'nın yılın ilk turnuvası olacağını belirterek, "Takım seçmeleri olacak. Biz de kendimizi deneyeceğiz. Avrupa ve Dünya şampiyonalarına hazırlanacağız. Hedefimiz her zaman şanmiyonuluk. 3 yılda Avrupa Şampiyonsı'nda final yapıyorum, 2 şampiyonluğum var. Bu sene de Avrupa'da şampiyon olmak istiyorum." diye konuştu.

    Rıza Kayaalp, önlerinde Hamza Yerlikaya gibi 8 sene şampiyon olmuş bir başkanlarının olduğunu kaydederek, " Ona yetişmek benim hedefim. Daha 24 yaşındayım; önümde 10 yıl gibi uzun bir güreş hayatım var. Bu sürede her zaman zirvede kalıp ülkeme şampiyonlulak yaşatmak istiyorum. Tabii bizden sonrada gelecek genç arkadaşlar bizleri örnek alıp, iyi çalışması gerekiyor." şeklinde konuştu.

    Selçuk Çebi ise hedeflerinin Dünya ve Avrupa şampiyonaları özellikle de olimpiyatlar olduğunun altını çizdi. Hedefleri olan 2016 Rio Olimpiyatları'nda Rıza'nın, arkadaşlarının ve kendisinin altın madalya beklediklerini kaydeden Çebi, "Vehbi Emre bizim için önemli. Benim ve Rıza'nın orada güreşmesi önemli. Avrupa ve Dünya şampyonu güreşçileri izlemek isityorlarsa halkımızı turnuvaya çağırıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

    Bu arada 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda 74 kiloda güreşen Selçuk Çebi, Vehbi Emre Turnuvası'nda 84 kiloda mindere çıkacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER