ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 19:01

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp iddialı


Milli güreşci Rıza Kayaalp, çalışmalarını sürdürdüğü sürece kürsüde olacağını ve altın madalya almaya devam edeceğini söyledi.

31. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen 1. Golden Grand Prix Turnuvası İstanbul'da başladı. Ahmet Cömert Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvada, Türkiye, Azerbaycan, Belarus, İran, Rusya, Yunanistan, Özbekistan, Sırbistan, Gürcistan, Tunus, Kazakistan ve Avusturya’dan yaklaşık 120 sporcu yer alıyor. İki gün sürecek turnuvada bugün 55, 66, 84 ve 120 kilolarda müsabakalar yapılıyor. Her sıklette 5 sporcu ile temsil edilen Türkiye, turnuvaya toplam 35 sporcu ile katılıyor.

Gerçekleştirilen turnuvada finale kalmayı başaran milli güreşçi Rıza Kayaalp, yeni yılın ilk resmi uluslararası turnuvasını yaptıklarını belirterek, "Yeni sezonun ikinci hazırlık kampının ardından ilk uluslararası turnuvamızı yapıyoruz bugün. Bugün yapmış olduğum üç maçı da alarak finallere kaldım ve akşam final maçına çıkacağım." ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"Tabii bunlar bizim için bir tecrübe. Burada güreşler yaparak kendimizi önümüzdeki dünya kupası ve Avrupa şampiyonasına hazırlıyoruz. Bildiğiniz gibi Akdeniz Oyunları Türkiye'de yapılacak. O yüzden Akdeniz Oyunları bizim için daha önemli kendi evimizde olacağı için. Güreşten alabildiğimiz kadar altın alıp İspanya'yı ve Fransa'yı geçmeye çalışacağız. Bunu da yapabileceğimize inanıyorum. Güreş adına en az yedi, sekiz madalya bekliyoruz."

"ÇALIŞMALARIMI SÜRDÜRDÜĞÜM SÜRECE O KÜRSÜDE OLACAĞIMA İNANIYORUM"

Önümüzdeki mart ayında da Avrupa şampiyonasına katılacağını kaydeden milli güreşçi, üçüncü şampiyonluğunu kazanmak istediğini ifade ederek şunları söyledi:

"Üçüncü şampiyonluğumu kazanmaya çalışacağım. Ve son olarakta Ağustos ayında yapılacak dünya kupası ile yılı tamamlayacağız. Bu senede o şampiyonalarda altın madalya istiyorum. Eğer iyi bir sporcu isem bundan önce altın madalyalar kazandı isem bundan sonrada kazanabilirim diye düşünüyorum. Çalışmalarımı sürdürdüğüm sürecede o kürsüde olacağıma inanıyorum."

YERLİKAYA: HEDEFİMİZ GÜREŞİ TABANA YAYMAK

Turnuvayı izlemek için salonda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ise güreşi tabana yaymak istediklerini söyledi.

"Uluslararası 31. Vehbi Emre Grekoremen 1. Golden Gran Prix Güreş Turnuvası bugün başladı. 12 ülkeden yaklaşık 140 sporcu var." diyen Başkan Yerlikaya, şöyle devam etti:

"Kalitemiz yüksek biz de bunun farkındayız. Tribünlerimiz de dolu. İnternet üzerinden de canlı yayınlarımız var yaklaşık 40 bin kişi izliyor. Organizasyon ile beraber verilen desteklerde güzel. Önümüzdeki ayın sekizinde ve dokuzunda Yaşar Doğu turnuvamız var. Aynı organizasyonun devamını orada da yapacağız. Hedefimiz güreşi tabana yaymak."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER