ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 16:15

Milli atletlere Turkcell'den destek


İstanbul'da yarın yapılacak 19. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda mücadele edecek Türk Milli Takımı'na Turkcell ana sponsor olarak destek verecek.

Turkcell'in ana sponsoru olduğu Türkiye Atletizm Federasyonu'nun ev sahipliğinde, Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda gerçekleştirilecek şampiyonada 15 ülkeden yaklaşık 300 sporcu mücadele edecek.
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar 2016 yılında Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olimpiyat oyunlarını hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:
"(Hedef Rio) sloganıyla yola çıkıyoruz ve bu yolda her şampiyona bizler için çok önemli. Sporcularımıza en iyi imkanları sunarak şampiyonalara katılmalarını sağlıyoruz. Balkan Şampiyonası'nın hemen ardından da Sopot'ta düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda yer alacağız. Olimpiyatlara 2,5 yıl kala Türk atletizmini daha yukarılara taşıyacak çok önemli bir projeyi hayata geçirdik. Bize bu yolda destek veren Turkcell'e teşekkür ederiz"

 Öztürkler: "Türk atletizminde yeni bir dönem başlattık"

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ise yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Türkiye Atletizm Federasyonu ile yürüttükleri projeyle gelecek dönemde atletizmde fark yaratacak bir gelişme hedeflediklerini aktararak şu ifadeleri kullandı:
"Bu anlamda uluslararası şampiyonalarda sporcularımızın sergileyeceği performansı çok önemsiyoruz. İnanıyorum ki atletlerimiz, branşlarında en iyi sonuçları alarak ülkemizi gururlandıracak. Yeni sezonun Türk atletizmine yeni başarılar getirmesini diliyorum."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER