ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 12:00

Milli atletlere birer yıl men daha


Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu, doping yaptıkları tespit edilen ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Disiplin Kurulu tarafından birer yıl müsabakalardan men edilen milli atletler Ali Ekber Kayaş ile Nilgün Öztürk'ün cezalarını ikişer yıla çıkardı.
     Tahkim Kurulu, yasaklı madde kullandıkları tespit edilen Ali Ekber Kayaş ile Nilgün Öztürk'e, TAF Disiplin Kurulunun verdiği birer yıllık men cezasını usule uygun bulmayarak başvuruda bulunan komisyonun itirazını kabul etti. Kurul, atletlere verilen cezayı 2'şer yıla çıkardı.
     TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu, geçen yıl Mayıs ayında İzmir'de yapılan Süper Lig ve Birinci Lig 1. kademe yarışlarında numune alınan ve örneklerinde yasaklı madde tespit edilen Kayaş ve Öztürk'e gerekli cezai işlem yapılmadığı gerekçesiyle Tahkim Kuruluna gitmişti. Tahkim Kurulunun, 13 Aralık 2012'de sporcularla ilgili gereğini yapmasını istediği TAF Disiplin Kurulu da iki atleti birer yıl müsabakalardan men etmişti.
     Komisyon birer yıllık men cezasını da usule uygun bulmamış ve en az ikişer yıl olması gerektiğini savunarak tekrar Tahkim Kurulu'na başvurmuştu.
    
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER