ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:46

Milli Atlet Elvan'ın hedefi altın madalya

Milli Atlet Elvanın hedefi altın madalya

Milli atlet Elvan Abeylegesse, ilk kez yarışacağı 42 kilometre 195 metrelik Avrasya Maratonu'nu 2 saat 20 dakikada koşarak, altın madalya kazanmayı hedefliyor.


Milli atlet Elvan Abeylegesse, ilk kez yarışacağı 42 kilometre 195 metrelik Avrasya Maratonu'nu 2 saat 20 dakikada koşarak, altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Mersin'de düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları'nın ardından Erzurum'da Palandöken Dağı'nda kampa giren Abeylegesse, antrenörü Nikola Boric ile çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa rekortmeni Abeylegesse, İstanbul'da 17 Kasım'da yapılacak Avrasya Maratonu'nda derece elde edebilmek için haftada 200 kilometre koşuyor.

Kondisyon da yaparak yoğun bir kamp süreci geçiren Abeylegesse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum'da maraton hazırlıklarını yaptığını belirterek, kasımda ilk defa Avrasya Maratonu'nda yarışacağını söyledi.

Hazırlık kampının devam ettiğini anlatan Abeylegesse, "Hava çok soğumadan sezonu kapatmayı hedefliyoruz. Yarım maratona ilk kez katılmıyorum ama ilk defa Avrasya Maratonu'nda koşacağım. 42 kilometre 195 metrelik tam maratonu 2 saat 20 dakikada koşmayı hedefliyorum. Bunun için hazırlıklarımız devam ediyor" dedi.

Tam maratonda ilk yarışı olacağını belirten Abeylegesse, "Ne yapabilirim? diye düşündüm. Çünkü bu benim ilk yarışım olacak. Artık maraton koşacağım. Bur yarışma benim için çok önemli. Hem de Türkiye'de koşacağım. İnşallah başaracağım" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER