ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2014 Cumartesi 13:39

Milan'dan gelen transfer konuştu

Milandan gelen transfer konuştu

Trabzonspor'un Milan'dan transferi Kevin Constant, Trabzon'daki hayatını, takımın durumu ve transferiyle ilgili soruları cevapladı.


Trabzonspor Kulübü Resmi Dergisi'nin 122. sayısına konuşan Kevin Constant, iyi bir kadroya sahip olduklarını ve bu kadronun hedefe ulaşabilecek yeterlilikte olduğunu iddia etti. Constant röportajında bordo mavili kulübe transferinin nasıl gerçekleştiği sorusuna verdiği cevapta, "Sezon bittiğinde Milan’da hocamla görüştüm. Benim kalmamı istedi. O aralar en iyi arkadaşım ve menajerim olan İdris bana Avrupa’nın çeşitli kulüplerinden gelen tekliflerin olduğunu iletti. Ayrıca ırkçılıkla ilgili küçük sıkıntılar vardı. Sonrasında gelen teklifleri değerlendirmeye karar verdim. İngiltere’den, İtalya’nın diğer kulüplerinden ve Trabzonspor’dan gelen teklifler bana iletildi. Eşimle durumu paylaştım. İlk başta Trabzon’da uluslararası okul olmadığı için eşim sıcak bakmadı. Daha sonra ben ona Trabzonspor’un Türkiye’nin büyük kulüplerinden biri olduğunu ve büyük bir camia olduğunu söyleyerek kendisini ikna ettim. Ayrıca gelmemde yardımcı hocam Jacgues Bonnevay’ın büyük etkisi oldu. Onunla yaptığım görüşme sonrasında kararımı kesin olarak verdim." ifadelerini kullandı.

Milan’da sol bek oynamasına rağmen, Trabzonspor’da daha çok orta alanda oyun kurucu olarak görev aldığının hatırlatılarak, kendini en iyi hissettiği mevkiinin sorulmasına ise Kevin Constant, "Ben sadece Milan’da sol bek oynadım. Kariyerime bakarsanız mevkim sol açık ve 10 numaradır. Benim favori pozisyonum ise 10 numaradır. Bakıldığında sadece stoper ve sağ bek mevkiinde oynayamam diye düşünüyorum. Geri kalan her mevkide oynayabilirim. Benim Toulose’deki eğitimimde her mevkide oynadım. 18 yaşında profesyonel olduğumda hem sağ kanatta hem de solda oynadım. Tam bir takım oyuncusu olduğumu söyleyebilirim." diye cevapladı.

Takımın bu sezonki inişli-çıkışlı grafiğinin nedenine de açıklık getiren Kevin Constant, "Bu sene tamamen yeni bir takım kuruldu. Yeni bir Trabzonspor oluşturuldu. Teknik heyetimiz de yeni. Takım birbirine alışmaya çalışıyor. Bu şehre ve ülkeye alışmakla ilgili değil. Sıkıntımız oyuncuların birbirine alışması. Bu da zamanla oluyor. Ne yazık ki ağır ve uzun süreli sakatlıklar da yaşandı. Bu durum kadro istikrarını bozdu. Ben zamanla bu sıkıntıların aşılacağını düşünüyorum." dedi.

Kevin Constant'ın Trabzonspor Dergisi'nde yayımlanan röportajının bir bölümü şöyle:

Kadro kaliteli oyunculardan kurulu ancak bir türlü istenilen sonuç alınamıyor, sana göre bunun nedenleri neler olabilir?
Geçmiş sorularda aslında cevap verdim. Dediğim gibi yeni kurulan bir takımız. Hocamızın kendine ait metotları var. Bu metotlara hepimizin alışması gerekiyor. Sezon başında 1-2 ay çok sıkı çalıştık. Şimdi bu çalışmalarımızın meyvelerini toplamamız lazım. Bundan sonra herşeyin iyi olacağını düşünüyorum. Yolun sonu aydınlık diyebilirim.

UEFA Avrupa Ligi’nde takımın geleceğini nasıl görüyorsun. Sana göre Trabzonspor’un Avrupa’daki başarı ölçüsü ne olmalı?
Avrupa Ligi’nde üst tura çıkacağımızı düşünüyorum. En azından çeyrek finale kadar gidebiliriz. Geçen sezon takım son 32’ye kaldı. Bu sezon bunun üstüne çıkabiliriz.

Tribünlere olan ilgi azlığı seni şaşırttı mı?
Tribünlerin dolmayışı benim için kötü bir sürpriz oldu. Ben dolu tribünlere oynamaya alışkın bir oyuncuyum. Bu durum beni şaşırttı. Taraftarlarımız da zannedersem galibiyetlerin az olması ve takımın ligde puan sıralamasında alt sıralarda olmasından şikayetçidir. Ayrıca bazı taraftarların da yeni uygulanan bilet sisteminden şikayetçi olduklarını duydum. Trabzon şehri ve insanı kulübünü çok seviyor. Onları memnun etmek için galip gelmemiz lazım. Bunu başarırsak tribünler her şeye rağmen yeniden dolacaktır. Hiçbir kulübün taraftarı iyi futbol ve sonuçlara kayıtsız kalamaz. Mutlaka bizleri izlemeye ve desteklemeye daha çok geleceklerdir.

Ailenden biraz bahseder misin? Yakın zamanda buradaydılar. Onlar nasıl buldu Trabzon’u?
Ailemle ilgili özellikle eşime parantez açmak işitiyorum. 16 yaşında tanıştık. Aynı okulda okuduk. Eşim olmasaydı emin olun ben bu kariyeri yapamazdım. Benim bütün hayatım eşim ve çocuklarım. Burada oldukları süre içinde güzel vakit geçirdik. Denize açılıp balık da tuttuk. Buradaki ortamı gördükten sonra onlar da Trabzon’un benim için doğru tercih olduğuna inandılar.

Şehri ve yemekleri nasıl buldun?
Trabzon şehrini çok sevdim. Çünkü sadece futbola odaklanmak için çok güzel bir ortam var. Güvenli, deniz var, kumsal var. Sadece alışveriş konusunda bazı markaların eksik olması dışında her şey çok iyi. Yemekler çok güzel. Çok sevdim. Trabzon insanı da çok cana yakın. Özellikle kulübü ve takımı çok seviyorlar. Bu taraftar topluluğu beni motive ediyor. Ciddi anlamda şehirde insanlar kazanınca mutlu oluyor, kaybedince mutsuz. Tam bir futbol kenti.

Nasıl bir kariyer planlaman var?
Benim kariyer planım futbola Trabzonspor’da nokta koymak. 4 yıllık sözleşme imzaladım. Benden memnun olurlarsa istedikleri kadar kontrat uzatabileceğimi başkana söyledim. Trabzonspor tarihinin önemli oyuncularından biri olmak istiyorum.

Taraftarlara neler söylemek istersin?
Taraftarlar hep iyi şeyler duymak ister. Oyuncular ve teknik heyet de hep iyi sonuçlar almak isterler. Bazen işler istediği gibi gitmediğinde her ikisi de gerçekleşmiyor. Ama şu bilinmelidir ki hiçkimse başarısız olmak istemez. Başarılı olmak için herkesin istemesi gerek. Taraftar isteyecek, hoca isteyecek, kulüp yöneticileri ve çalışanları isteyecek, futbolcu isteyecek. Herkes başarıyı istediğinde ve bunun için gerekli olanı yaptığında sonuç kendiliğinden gelir. Şurayı iyi ayırt etmek gerek. Başarıyı istiyorsan gereğini yapacaksın. Sadece ben istiyorum demekle olmuyor. Taraftar başarı istiyorsa takımına sahip çıkacak ve destekleyecek. Taraftar ister ve bunu takıma hissettirirse emin olun herkes ister.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER