ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:09

MHK, Fenerbahçe'ye cevap verdi


Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriyya Alp, Fenerbahçe Kulübü ile alakalı hiçbir söyleminin olmadığını ve her kulübe eşit mesafede olduklarını söyledi.

Antalya'da devam eden MHK Üst Klasman Hakem Ara Semineri arasında medya mensuplarının sorularını cevaplandıran Alp, Fenerbahçe Kulubü'nün kendisi hakkında yapmış olduğu açıklamaya cevap verdi.

Alp, açıklamaların maalesef her zaman sert olduğunu belirterek, "Benim açıklamamı okuduysanız Fenerbahçe Kulübü ile ilgili hiçbir söylemimin olmadığını görebilirsiniz. Bu açıklamamı iyi algalayamamışlar." dedi.

Hiçbir kulüple işlerinin olmadığını ifade eden Başkan Zekeriyya Alp, "Biz her kulübe eşit mesafede duruyoruz ve her kulübe eşit davranıyoruz. Görevimiz itibariyle biz hiçbir kulübü hedef seçip konuşmayız." diye konuştu.

Bir gazetecinin Türkiye'de futbolcuların hakemlere karşı yapmış olduğu sert itirazlarla ilgili olarak da MHK Başkanı, "Futbolcularımızla hakemlerin ilişkilerini olumlu yere getirmek için çalışıyoruz. İnşallah ligin ikinci yarısında bu doğrultuda biraz daha sağlıklı davranış içine gireriz."

Hakemlerden Bülent Yıldırım ve Mustafa Kamil Abitoğlu da hakem seminerinin oldukça iyi ve verimli geçtiğini ifade ettiler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER