ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Nisan 2013 Salı 23:24

Mevlana Spor Salonu’nun inşaatı sürüyor

Mevlana Spor Salonunun inşaatı sürüyor


Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanında yer alan Kenan Evren Lisesi’nin arsasının 49 yıllığına kulübe kiralanması karşılığında yapım kararı alınan salonun inşaatı sürüyor.

Sarı - lacivertli kulüp ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, Fenerbahçe Kulübü tarafından Kayışdağı’ndaki Mevlana Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne yaptırılan spor salonunun inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

MEB ile yapılan protokol gereği daha önce yapımı tamamlanan 3 okuldan Küçükbakkalköy’deki Yeni Kenan Evren Lisesi ve Üsküdar Yavuztürk Mahallesi’ndeki Yavuztürk İlköğretim Okulu’nda eğitim ve öğretim 3 yıldır devam ediyor. Yapımı geçtiğimiz aylarda tamamlanan 3. okul, Sancaktepe İlköğretim Okulu da Bakanlığa teslim edildi.

Protokol gereği Fenerbahçe Kulübü'nce yapılması gereken Mevlana Kız Teknik ve Meslek Lisesi Spor Salonu’nda ise inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Salonun önümüzdeki Haziran ayı içerisinde tamamlanarak MEB’e teslim edilmesi planlanıyor.

Bu arada, Fenerbahçe'nin Eğitim Kurumları'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Şahin, inşaat alanında incelemelerde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER