ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 13:07

Metin Oktay kabri başında anıldı


Galatasaray'ın efsane oyuncusu Taçsız Kral lakaplı Metin Oktay, ölümünün 22. yılında Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Törene Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Özkan Olcay, Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Doğan, Emir Sarıgül, Necati Demirkol, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ile kulüp üyeleri katıldı. İkinci Başkan Özkan Olcay’ın konuşmasıyla başlayan anma töreni, Metin Oktay'ın kabri başında okunan dualarla sona erdi.

Metin Oktay’ın sadece sporcu kişiliği ile değil, karakteri ile kalplerde yer etmiş bir isim olduğunu belirten Özkan Olcay, “Metin Oktay, bugün Galatasaraylı olan çocukların birçoğuna ismini verdi. Babaları oğullarına Metin adını Metin Oktay'dan dolayı vermiştir. Ben de Ali Uras'ın yönetiminde onunla aynı masada oturma şansı yakalayan bir Galatasaraylıyım. O dönemde Ali Uras hiç düşünmeden futbol şubesini kendisine vermiştir." dedi.

Metin Oktay'ın sadece futboluyla değil futbol konusundaki üstün bilgisiylede ön plana çıktığını belirten Özkan Olcay, "Futbol bilgisinin yanında efendiliği, terbiyesi ve büyüğüne küçüğüne gösterilecek ilginin en güzelini göstererek yöneticilik döneminde de kalbimizi kazanmıştır. Bugün Metin Oktay'ın ölümünün 22. yılında büyük bir sevgiyle hatırlatma fırsatı olarak değerlendiriyoruz. Mekanı cennet olsun. Bütün güzellikler onun için nasip olsun." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER