ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2014 Perşembe 12:26

Mesut Özil: Primi Brezilya'da ameliyata muhtaç olan çocuklara bağışladım

Mesut Özil: Primi Brezilyada ameliyata muhtaç olan çocuklara bağışladım

Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil, Dünya Kupası şampiyonluk primini Gazze'ye değil, Brezilya'da ihtiyacı olanlara bağışladığını açıkladı.


Mesut Özil, resmi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Dünya Kupası primini Gazze'ye bağışladığı yönündeki haberleri yalanladı. Ünlü oyuncu, primi, Brezilya'da ameliyata muhtaç olan çocuklara bağışladığını ifade etti.

Açıklamada, "Dünya Kupası öncesi 11 hasta çocuğun ameliyat masrafları için destek olmuştum. Dünya Kupası zaferimiz ile beraber bu sayıyı sadece 11 ile sınırlamayıp tüm takım oyuncu sayımız olan 23'e yükseltiyorum. Bu benim turnuva süresince tüm Brezilya halkından gördüğüm misafirperverliğe karşılık kişisel bir teşekkürümdür" dedi.

Menajeri: Belki ileride...

Oyuncunun menajeri de olayı doğruladı. Menajer Roland Eitel yaptığı açıklamada, "Mesut'un Gazze'ye para bağışladığı doğru değil ancak belki ileride olur, kim bilir? Primini Brezilya'da ihtiyacı olanlara bağışladı ve şimdi tatilde" dedi.

Mesut Özil'in Gazze'ye 450 bin euro bağışta bulunduğu öne sürülmüştü.

Daha önce, Dünya Kupası'nda ikinci tura çıkan Cezayir Milli Takımı'nın tüm oyuncuları, toplam 5.25 milyon sterlin'lik primlerini Gazze'ye bağışlamışlardı.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER