ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 19:53

'Mesut Özil Dünya Kupası primini Gazze’ye bağışladı'

Mesut Özil Dünya Kupası primini Gazzeye bağışladı

Alman Milli Takımı’nın Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil, şampiyonluk primini Gazze’ye bağışladı.


 Mesut, 150 bin Euro’su kendi hesabından olmak üzere toplamda 450 bin Euro bağışta bulunduğu belirtildi.

İsrail tarafından bombalanan ve her geçen gün ölü ve yaralı sayısının arttığı Gazze’ye Mesut Özil’den anlamlı bir destek geldi.

Alman Milli Takımı’nın Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil'in, takımın Brezilya’da kazandıkları kupa nedeniyle takıma verilen primlerden kendi payına düşeni Gazze’ye bağışladığı öne sürüldü.

Alman Milli Takımı’na Dünya Kupası’nı kazandıkları için kişi başı 300'er bin Euro prim verileceği duyurulmuştu.

Middle East Monitor'ün haberine göre, bu miktarı olduğu gibi Gazze’ye yardım için bağışlayan Türk kökenli futbolcu, ayrıca kendi kazancından da 150 bin Euro’yu bu yardıma ekledi ve toplamda 450 bin Euro’luk bağışta bulundu.

Mesut Özil’in Medya Danışmanı Roland Eitel ise söz konusu bağışı doğrulamadı ancak şu açıklamayı yaptı: “Mesut, Dünya Şampiyonası sonrası tatile çıktı. Böyle bir bağışta bulunduğuna dair benim bir bilgim yok.”

Özil daha önce kişisel Facebook hesabından yaptığı bir açıklamada Dünya Kupası öncesi 11 Brezilyalı hasta çocuğun ameliyat masraflarını üstlendiğini duyurmuştu. Kupa sonrası bu sayıyı Alman Milli Takımı’nın oyuncu sayısı olan 23'e çıkardığını açıkladı.

Daha önce de Real Madrid’in ve Portekiz Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Christiana Ronaldo, Gazze’li çocuklar için 2 milyon dolar bağış yapmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER