ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 12:44

Mesut Özil, bağış haberlerini neden yalanladı?

Mesut Özil, bağış haberlerini neden yalanladı?

Alman basını Yahudilerin elinde, seni bitirirler Mesut!


İsrail hem bombalarıyla hem lobisiyle dehşet saçtı. Rihanna'dan sonra ünlü futbolcu Mesut Özil de geri adım attı. Özil hakkında çıkan, 'Dünya Kupası primini Gazze'ye başladı' haberini yalanladı. Olayın perde arkasında ise Mesut'un danışmanı Roland'ın tavsiyeleri yer aldı; "Alman basını Yahudilerin elinde seni bitirir Mesut..."

Mesut'un Gazze'ye yardım yaptığı haberi yalanlandı. Bunun arkasında ise basın danışmanının uyarısı vardı: Alman medyasının yüzde 80'i Yahudiler'in elinde. Seni bitirirler...

İsrail üç gencin ölümünü bahane edip Gazze'ye ölüm yağdırmaya devam ediyor. Son bir haftada yaklaşık 300 kişinin öldüğü açıklandı. Cansız bedenlerin arasında en çok da çocuklar vardı. Dünya, İsrail'in katliamına sessiz kaldı.
Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in Gazze'ye yardım yaptığı yönündeki haber ise Türkiye'deki herkesin acısını buruk da olsa gururlandırdı. Arjantin'i yenerek Dünya Kupası'nı kazanan Almanya Milli Takımı'nın Türk yıldızı Özil'in 300 bin Euro'luk primi, Gazze'ye bağışladığı açıklandı. Ancak Özil dün sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından bir açıklama yaptı. Yardım iddiasını yalanladı.

"Brezilya'daki çocuklara verdim"

Primi Brezilya'da ameliyata muhtaç olan çocuklara bağışladığını açıkladı. Mesut Özil, "Dünya Kupası öncesi Brezilya'daki 11 hasta çocuğun ameliyat masraflarını karşıladım. Bu sayıyı şimdi 23'e çıkarttım. Bu benim turnuva süresince tüm Brezilya halkından gördüğüm misafirperverliğe karşılık kişisel bir teşekkürümdür" ifadelerini kullandı. Peki her maça dua ederek çıkan ünlü futbolcu Mesut'un haberi yalanlamasının ardında ne vardı.

Yahudilerden çekindi

İddiaya göre Mesut, yüzde 80'i Yahudiler'in elinde olan Alman medyasından çekindi. Basın danışmanı Roland Eitel, dünyaca ünlü futbolcuyu uyararak "Alman medyası senin hakkında linç kampanyası başlatabilir. Hem maddi hem de manevi büyük kayıp yaşarsın. Seni bitirirler" dedi. Bunun üzerine Türk futbolcu, dün Gazze'ye yardım yapmadığını açıkladı.

Ünlü şarkıcı Rihanna, geçtiğimiz gün İsrail katliamını karşı Twitter'dan "Özgür Filistin" mesajını paylaştı. Ancak gelen tepkiler üzerine 8 dakika sonra Tweet'ini silmek zorunda kaldı. (Takvim)
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER