ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Temmuz 2014 Pazartesi 15:42

Mesut Hoşcan'dan CAS kararına yorum

Mesut Hoşcandan CAS kararına yorum

Mesut Hoşcan "Bu karar bizi hırslandıracak ve başarıya götürecektir" dedi.


Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, UEFA tarafından verilen Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasının Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından onanmasına ilişkin, "Bu karar bizi hırslandıracak ve başarıya götürecektir" dedi.

Hoşcan, yaptığı açıklamada, CAS'ın bir yıllık cezamızı onadı. Gerek UEFA Tahkim Kurulu'nda gerekse de CAS'da hukuk mücadelesi verdik. Çok iyi savunma yaptık.

Avrupa kupaları gidebilme umudunu son ana kadar koruduklarını ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

"Haklı mücadelemizi verdik. Maalesef bugün aldığımız haberle üzüldük. Eskişehirspor camiasının bu olay nedeniyle demoralize olmasına gerek yok. Bu karar bizi hırslandıracak ve başarıya götürecektir. Onurlu mücadelemize devam edeceğiz. Bu işe sebep olanlarla ilgili hukuk davası başlattık. Bu davaların peşinde olacağız. Koca bir camianın emeklerinin boşa gitmesine sebep olanların ceza alması için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki yıl göstereceğimiz başarılarla, bu karara en güzel cevabı vereceğiz."

Hoşcan, Türk futbolunun bu noktaya gelmesine sebep olanları sükunete davet ettiğine değinerek, "3 Temmuz sürecinin sürekli gündemde olması Türk futboluna vurulan en büyük darbedir. Bu sürecin bu olaylarla bitmesini istiyorum" dedi.
Hoşcan, Sivasspor'un da Avrupa kupalarına katılamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER