ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 14:04

Messi'ye müthiş teklif!

Messiye müthiş teklif!

Barcelona'ya yakınlığı ile bilinen El Mundo Deportivo gazetesi, sayfalarında çok ilginç bir habere yer verdi.


El Mundo Deportivo gazetesine göre, bir Rus kulübü Lionel Messi'nin 250 milyon euroluk astronomik sözleşme fesih bedelini ödemeyi kabul etti. Ancak Messi'nin tercihi 2018 yılına kadar sözleşmesini uzattığı kulübü Barcelona oldu.

El Mundo Deportivo, Lionel Messi'nin Barcelona'yla sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatmadan önce adını vermediği bir Rus kulübünün Katalan ekibinin kapısını çaldığını yazdı. 

Gazeteye göre, söz konusu kulüp, Messi'nin 250 milyon euroluk astronomik sözleşme fesih bedelini ödemeyi kabul ederek yıldız oyuncunun bir süreliğine serbest kalmasını sağladı. Ancak Messi, Anji olduğuna inanılan kulübün yıllık net 30 milyon euroluk inanılmaz teklifini geri çevirerek Barcelona ile sözleşmesini 2018 yılına kadar uzattı.

Rus kulübünün 30 milyon euro önerdiği Messi, Barcelona'dan yıllık 15 milyon euro kazanıyor. Reklam ve sporsorluk anlaşmalarıyla birlikte Arjantinli yıldızın yıllık gelirinin 35 milyon euroyu bulduğu tahmin ediliyor.

La Liga'da forma giyen oyuncuların sözleşmelerinde ödenmesi halinde otomatik olarak serbest kalmalarını sağlayan fesih bedeli bulunuyor. Bayern Münih, Atletic Bilbaolu Javi Martinez'i sözleşmesi devam ederken 40 milyon euroluk sözleşme fesih bedelini ödeyerek renklerine katmıştı. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER