ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 23:12

Mersin İdmanyurdu’nun tek hedefi Süper Lig


Bu yıl PTT 1. Ligi'nde mücadele edecek olan Mersin İdmanyurdu’nun hedefinin tekrar Spor Toto Süper Ligi'ne çıkmak olduğu bildirildi.

Mersin İdmanyurdu Kulübü'nden yapılan açıklamada; 2012 -2013 sezonu sonunda talihsiz bir şekilde küme düşme üzüntüsünü yaşayarak bütün çabalara rağmen bu acı kaderi engelleyemedikleri ifade edildi. Sezon öncesi görüş bildiren tüm futbol otoritelerinin yorumlarında Mersin İdmanyurdu’nun kadro yapısı olarak ilk on içerisine girebileceğinin belirtildiği açıklamada lig maratonu devam ederken hiç hesapta olmayan büyük maddi sıkıntılar nedeniyle kötü sonun taraflarınca engellenemediği kaydedildi.

Yapılmış olan hatalardan gerekli derslerin alınarak takımı Süper Lige çıkarmak, aynı hataları tekrarlamamak için ince eleyip sık dokuma politikasına gidildiği vurgulanan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Ancak yine önümüze bilindik engeller konulmaya devam edilmiş, bundan önceki sezonlarda olduğu gibi 2013-2014 sezonu transfer döneminde de yine Yönetim Kurulu olarak tek başımıza çalışmalara başlamış bulunmaktayız. 3 aydır Teknik Direktör Hakan Kutlu'nun listesinde yer alan ve olumlu görüş bildirilen futbolcular transfer edilmiştir. Bu sezon ligde iddialı bir konuma gelecek kadro yapısı yeniden oluşturulmuştur. Kamuoyu şunu iyi bilmelidir ki; bu sezonda tek hedefimiz mutlak Süper Lig’dir. Bir kez daha yinelemek isteriz ki bu takımı Spor Toto Süper Ligi'ne yükseltmek bizim şehrimize ve kulübümüze olan bir sorumluluğumuz ve sözümüzdür. Bu sezon hayata geçireceğimiz Süper Lig yürüyüşünde
kulübümüzün yanında yer alacak, maddi ve manevi destek sağlayacak herkese şimdiden camiamız adına saygı ve sevgilerimizi iletmeyi bir borç biliriz. Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü olarak herkesin kulübümüzün yanında olmasını ve destek vermesini bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Unutmamalıdır ki Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü Mersinlilerin takımıdır ve öylede kalacaktır.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER