ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 17:04

Mersin İdmanyurdu'ndan hakemlere suçlama


 Mersin İdmanyurdu Spor Kulübü’nün hakem hatalarının kurbanı olduğu belirtilerek fahiş hakem kararları olmasaydı takımın bugün ligde çok farklı yerlerde olabileceği ifade edildi.
    Mersin İdmanyurdu Kulübünden yapılan açıklamada, son üç haftada yapılan fahiş hakem hataları sonrası kaybedilen puanlar yüzünden, takımın saha içinde futbol adına tüm olumlu davranışları sergilese de puan cetvelinde alt sıralardan kurtulamadığı kaydedildi.
    Fahiş hakem kararları olmasa takımın ligde bugün çok farklı yerlerde olabileceğine dikkat çekilen açıklamada “Ülke ekonomisinin 5. büyük kentinin takımının içinden çıkılmaz bu durumlara düşürülmesi, bir büyük camianın kaosa sürüklenmesi ve küme düşürülmeye sistematik olarak çalışılması, sporun etiğine, yetkili kurulların yapılanışına, eşitlik ilkesine ve fair-play ruhu ile ne derece bağdaşmaktadır.”denildi.
    Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kuruluna bazı sorulan yöneltilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
     “Kulübümüzün matematiksel olarak kümede kalma şansı varken bile bizleri küme mi düşürmüştünüz? Her ne kadar buna ihtimal vermek istemesek bile takımımıza yapılan bu hatalar ve taraflı uygulamalar hata olmaktan çıkmakta ve art niyet barındırmaktadır. MHK Başkanı Zekeriya Alp üç büyük takımların hatalı en basit bir taç veya korner atışında dahi medya kuruluşlarına açıklama yapmaktan kaçınmazken son üç haftada fahiş hakem kararları sebebiyle tam 7 puan kaybeden ve ligin dibine demir atmasına sebep oldukları takımımız için neden hiçbir açıklama ve kamuoyunu bilgilendirme yapma gereği duymamaktadırlar ? Kulübümüz Spor Toto Süper Ligi'nin ve ülkemizin bir kulübü değil midir?”
    Hakem hataları ile ilgili takımları aleyhine olan bazı kararlarla ilgili örnekler sunulan açıklamada ise şu görüşler dile getirildi: “Sezonun ilk yarısındaki Fenerbahçe maçının 88.dakikasında futbolcumuz Ergin Keleş gole giderken aleyhimize verilen ve sonrasında kalemizde gol olan anlaşılmaz faul kararı. İkinci yarıdaki kendi evimizde oynadığımz Beşiktaş maçında verilmeyen bariz penaltımız. Trabzonspor maçında verilmeyen ve tüm hakem hocaları ve yorumculara göre de penaltı olan 2 pozisyonumuz. Deplasmanda oynadığımız ve resmen canımızı zor kurtardığımız Kayserispor maçı. İlk yarının son maçında Gaziantep'te futbolcumuz Wissem Ben Yahia rakip oyuncu tarafından yapılan ve hakem tarafından verilmeyen penaltı kararı. İlk yarıda deplasmanda oynadığımız Kasımpaşa maçındaki uzatma dakikalarında lehimize verilmeyen bariz ofsayttan sonra yediğimiz gol. Geçen hafta Galatasaray maçlarında yapılan aleni hakem hataları. Son olarak Bursaspor maçında verilmeyen net penaltımız, yediğimiz golde ise verilmeyen 1 metrelik net ofsayt. Ve birçok burada yazmadığımız aleyhimize verilen kararlar. Ancak tek bir ortak nokta var o da tesadüfen tüm hatalar ve yanlış kararların kulübümüz lehine verilmiş olması. Şimdi TFF ve MHK 'den tatminkar bir açıklama bekliyoruz. Mersin İdman Yurdu'nun küme düşürülmesi için kapalı kapılar arkasında kararlar mı alındı? Son haftalarda neden hakem hataları sürekli aleyhimize olmakta? Galip gelmek ve üç puan almak için geçen hafta yaşamış olduğumuz ve tüm Türkiye'nin şahit olduğu gibi hakemlere ve temsilcilere hakaret ve tasvip etmediğimiz davranışlarda mı bulunmamız gerekiyor? Mersin İdman Yurdu takımı olarak lig bitimine kadar aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğimizi ve asla Fair-Play ruhu ve olgusu dışına çıkmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. TFF, MHK ve diğer kurumlardan da aynı ciddiyet ve adaleti bekliyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER