ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:45

Mersin İdman Yurdu'nda hedef Süper Lig

Mersin İdman Yurdunda hedef Süper Lig

Kulüp Yönetimi: "Bu takımı Spor Toto Süper Lig'e yükseltmek, şehrimize ve kulübümüze olan bir sorumluluğumuz ve sözümüzdür"


PTT 1. Lig'e düşen Mersin İdman Yurdu, Spor Toto Süper  Lig'e yeniden çıkmayı hedefliyor. 
 
Kulüp yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, sezon sonunda takımın  talihsiz şekilde küme düştüğü, bunun üzüntüsünün halen yaşandığı belirtildi. 
 
 
Yönetim Kurulunun çabasına rağmen acı kaderin engellenemediği  vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: 
 
"Sezon öncesi görüş bildiren futbol otoriteleri, takımımızın kadro  yapısı olarak ilk on içerisine girebileceğini belirtmişti ancak lig maratonu  devam ederken hiç hesapta olmayan büyük maddi sıkıntılar yaşanmış, durum böyle  olunca da kötü son tarafımızca engellenememiştir. Sezonun bitimi ile Mersin İdman  Yurdu Spor Kulübü olarak başımızı yerden kaldırıp, öncelikle yapılmış olan  hataları mercek altına aldık ve bunlardan gerekli dersi çıkarttık. Aynı hataları  tekrarlamamak ve çok sevdiğimiz kulübümüzü tekrar ait olduğu Spor Toto Süper  Lig'e çıkarmak adına ince eleyip, sık dokuma politikasını hayata geçirdik. Ancak  yine önümüze bilindik engeller konulmaya devam edilmiş, bundan önceki sezonlarda  olduğu gibi 2013-2014 sezonu transfer döneminde de yine yönetim kurulu olarak tek  başımıza çalışmalara başlamış bulunmaktayız." 
 
Teknik direktör Hakan Kutlu'nun listesinde yer alan ve olumlu görüş  bildirilen futbolcuların transfer edildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer  verildi:  "Bu sezon ligde iddialı konuma gelecek kadro yapısı yeniden  oluşturulmuştur. Kamuoyu şunu iyi bilmelidir ki bu sezon tek hedefimiz mutlak  Süper Lig'dir. Bir kez daha yinelemek isteriz ki bu takımı Spor Toto Süper Lig'e  yükseltmek bizim şehrimize ve kulübümüze olan bir sorumluluğumuz ve sözümüzdür.  Ayrıca bu sezon hayata geçireceğimiz Süper Lig yürüyüşünde kulübümüzün yanında  yer alacak, maddi ve manevi destek sağlayacak herkese şimdiden camiamız adına  saygı ve sevgilerimizi iletmeyi bir borç biliriz. Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü  olarak herkesin kulübümüzün yanında olmasını ve destek vermesini bir kez daha  kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Unutmamalıdır ki Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü,  Mersinlilerin takımıdır ve öylede kalacaktır." 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER