ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:53

Melo'dan Wellington açıklaması

Melodan Wellington açıklaması

Galatasaray'ın yıldızı Melo, basın mensuplarının karşısına çıktı.


Slovenya'nın Yasenice kentine bağlı Bled  kasabasında, yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray futbol takımı,  bugünkü program kapsamında, Bled Gölü yakınlarında bulunan Lesce'deki spor  tesislerinde antreman yaptı. 
 
Antrenmanlara, rutin top kapma ve pas çalışmalarıyla devam eden  Galatasaraylı futbolcular, Slovenya'daki hazırlık çalışmalarını Cumartesi gününe  kadar sürdürecek. 
 
 
Brezilyalı futbolcu Felipe Melo, antreman öncesinde gazetecilere  yaptığı açıklamada, takıma geç de olsa döndüğü için kendini mutlu hissettiğini,  antremanlara yeniden başlamasının kariyeri açısından önemli olduğunu belirtti. 
 
 
Daha önce üst üste 3 yıl hiçbir külüpte oynamadığını ifade eden Melo,  "Tekrar yuvama döndüğüm için çok mutluyum. Bu benim kariyerim için önemli bir  başarı. Çünkü üst üste hiçbir takımda oynamamıştım. Her sene olduğu gibi kupalara  talip olan ve bunun için mücadele eden bir takım olacağız" dedi. 
 
 
Sao Paolo'nun genç oyuncusu Wellington'un Galatasaray'a transfer  olacağı konusundaki iddialara ilişkin de Melo, "Wellington'la ilgili çok fazla  bir şey söyleyemiyorum. Çok fazla tanımıyorum, genç bir oyuncu, iyi yetenek ama  iyi tanımadığım için çok fazla yorum yapmam doğru olmaz. Bu arada, teknik  direktör Fatih Terim'e, hocama tekrar teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten  futbolculara inanılmaz güven veren bir hoca. 'İmparator' lakabı boşuna  takılmıyor. O yüzden ona ve bütün teknik heyete teşekkür etmek istiyorum. Buraya  gelmemde, burada olmamda bana çok yardımcı oldular" ifadelerini kullandı. 
 
"Kamptan çok memnunuz" 
 
Slovenya'ya ikinci kez kamp için geldiğini anımsatan Melo, antrenman  alanlarından ve buradaki şartlardan çok memnun olduklarını dile getirdi.. Fenerbahçe maçına kadar hazır olup olamayacağı konusunda ise Melo,  kendisini fiziki olarak geçen seneye göre çok daha iyi hissettiğini bildirdi. 
 
Melo, "Bu yılki uzun tatilde, yeri geldi günde çift antreman yaptım. O  yüzden fizik olarak kendimi iyi hissediyorum. Topla oynama konusunda biraz eksik  oldu ama bunu kapatmak için buradayım, bunun için hazırlanıyorum. Fenerbahçe  maçına kadar bir terslik olmazsa kendimi hazır hissedeceğimi düşünüyorum. Şu an  fiziki olarak kendimi kötü hissetmiyorum" diye konuştu. 
 
"Galatasaray'da tarih yazmak istiyorum" 
Melo, Galatasaray'da yeni sezonda da görev alacak olması dolayısıyla  çok mutlu olduğunu yineledi. "Galatasaray'da tarih yazmak istediğini" vurguluyan Melo,  "Galatasaray'da önemli işler başarmak istiyordum. Bu zamana kadar iki sene de  böyle geçti. Umarım, böyle de devam eder" dedi. 
 
Melo, Galatasaray'da, 10 numaralı formayı Sneijder'e vererek, yerine 3  numaralı formayı giymesinin kendisi için önemli olmadığı, Galatasaray'ın başarılı  olmasını önemsediğini belirtti. "O yüzden gözüm kapalı verdim 10 numaralı formayı  Sneider'e" diyen Melo, yeni sezonda sahada daha iyi bir performans göstererek,  Galatasaray'ı iyi  yerlere taşımaya kararlı olduğunu sözlerine ekledi. 
 
   
 
  
 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER