ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 11:57

Melih Mahmutoğlu'ndan açıklamalar

Melih Mahmutoğlundan açıklamalar

Melih Mahmutoğlu: "Ülker Sports Arena'da çok korkulan bir takım olacağımıza inanıyorum"


Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın  bu sezon kadrosuna kattığı oyun kurucu Melih Mahmutoğlu, iç sahada rakiplerin  korktuğu bir takım olacaklarını söyledi. 
 
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Mahmutoğlu, yeni takımındaki  hedefleri ve başantrenör Zeljko Obradovic ile ilgili açıklamalar yaptı. 
 
Taraftarların, özellikle iç sahada maç kaybetmeyen bir ekip  beklentisinin bu sezon karşılanıp karşılanmayacağı yönündeki soru üzerine Melih  Mahmutoğlu, Ülker Sports Arena'da rakiplerin korktuğu bir takım olacaklarını  ifade etti. 
 
Aynı zamanda bir Fenerbahçe taraftarı olduğu için, Ülker Sports  Arena'da taraftarın önüne çıkmanın kendisi için büyük bir heyecan olduğunu dile  getiren Melih, "Gerçekten içeride her maçı kazanacağımıza, çok korkulan bir takım  olacağımıza inanıyorum. Hocamızla beraber, takımda çok iyi oyunculara sahibiz.  Fenerbahçe Ülker her zaman şampiyonluklara oynayan bir takımdır. Biz de bu sene  önümüzde hangi kupa varsa hepsini almak için mücadele edeceğiz" diye konuştu. 
 
Zor bir dönemde, yoğun bir tempoda iyi çalıştıklarını ve başarılı  sonuçlar aldıklarını kaydeden Melih, "Hocamızla beraber güzel bir sezon geçirip,  şampiyonluklar kazanmak istiyoruz" dedi. 
 
Kalıcı olmak ve üzerine koyarak devam etmek istiyorum" 
 
Fenerbahçe Ülker'e gelmenin kendisi adına çok önemli bir transfer  olduğunu, bugüne dek hep bu seviyedeki takımlar için çalıştığını anlatan Melih,  "Transferimde koçumuzun etkisi çok büyüktü. Onun buraya gelişi, beni istemesi...  Her şey çok güzel başladı" ifadelerini kullandı. 
 
Sarı-lacivertli basketbolcu, "Benim ilk hedefim bu noktaya kadar  gelmekti. Artık buralarda kalıcı olmak ve daha da yükseğe çıkmak istiyorum.  Kesinlikle, 'burayı başardım, yeter' demiyorum. Bu noktaya gelmem bir hedefti,  bundan sonra da daha da üzerine koymak şu andaki hedefim" diye konuştu. 
 
Böyle bir ortamda çalışmak herkese nasip olmaz" 
 
Başantrenör Zeljko Obradovic'in bu kısa dönemde basketboluna çok  şeyler kattığını anlatan sarı-lacivertli oyuncu, "Böyle bir ortamda çalışmak  herkese nasip olmaz" dedi. 
 
Obradovic'ten öğrenecekleri çok şey olduğunu vurgulayan Melih, şunları  kaydetti: 
 
Obradovic bizim için çok büyük bir avantaj. Çok iyi değerlendirmemiz  lazım. Böyle bir ortamda, böyle bir koçla çalışmak herkese nasip olmaz. Bu  tranfseri seçmemin en büyük nedeni Obradovic gibi bir hocayla çalışmak. Bu yaşta  ondan öğreneceğimiz çok şey var. Basketbolumuza çok şey katıyor. Kısa dönemde  benim oyunuma çok şeyler kattığını söyleyebilirim." 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER