ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 12:49

"Meireles'in yerine Salih var!"

"Meirelesin yerine Salih var!"

İsmail Kartal, Genk maçı öncesinde yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarla sarı-lacivertli takımın son durumuna ışık tuttu.


İsmail Kartal, Doğan Haber Ajansı'ndan Uğur Demirkırdı'ya yaptığı açıklamalarda takımın havasının iyi olduğunu, her şeyin çok güzel gittiğini ve Aykut Kocaman'ın eskisinden daha güçlü, daha moral depolamış bir şekilde takımın başında olduğunu söyledi.

İsmail Kartal'ın sorulara verdiği cevaplar şöyle:

"Öncelikle buradaki hava şartları çalışmak için gayet güzel, otelimiz de güzel. Şu anda Yobo'nun dışında kadroda olmayan herhangi bir oyuncumuz yok. 1-2 tane ufak tefek sakatlığı olan oyuncumuz var. Sezer-Gökhan Gönül-Krasic; bunların ufak tefek sakatlıkları var.

"GÖKHAN VE KRASİC'İN DURUMU İYİ, SEZER'İN DAHA 1 HAFTASI VAR"

Krasic de, Gökhan da Genk maçında oynayabilirdi, ama risk etmedik, oynatmadık. Sezer oynayacak durumda değil, daha bir haftası var. Yobo da milli takımda, hiç bir sıkıntımız yok. Çalışmalar gayet iyi geçiyor, iyi de geçmek zorunda zaten. Çünkü biz ilk yarıda ligde istediğimiz puanları toplayamadık. Oyuncu arkadaşlarımızla bunun için çok sıkı toplantılar yaptık. İlk yarı topladığımız bu 27 puanı nasıl telafi edebiliriz diye kendi aramızda sürekli toplantılar yapıyoruz. Sürekli 2. yarı daha iyi olabilmek için oyuncu grubu ve teknik heyet sürekli fikir alışverişinde bulunuyoruz, sürekli ilk yarı oynanan maçların analizlerini çıkarıyoruz. Nerede eksiklerimiz var, nerede hatalar yaptık gibi. Bunlarla ilgili antrenmanları yoğunluk içerisinde geçiriyoruz. Oyuncularımız şu ana kadar iyi çalışıyor, istekliler, arzulular, hırslılar. Bu sadece lig öncesinde bir hazırlık, yani nerede eksiklerimiz, nerede artılarımız var, oyuncularımızı görebilme adına bizim için önemli bir hazırlık maçı olacak. Onun için fazla söylenecek bir şey yok. Oyuncularımıza güveniyoruz. İkinci yarının daha iyi olacağını düşünüyorum.

"İLK YARIDAKİ HATALARIN TESPİTİNİ YAPTINIZ. BUNLARI FUTBOLCULARA AKTARMA AŞAMASINDA BİR ZORLUK YAŞIYOR MUSUNUZ YA DA TAMAMINI SÖYLEYEBİLDİNİZ Mİ?"

Hepsini teorik olarak ve görsel olarak kendilerine izlettiriyoruz, konuşuyoruz, gösteriyoruz ve pratikte de sahada yaptığımız fiziki çalışmaların haricinde taktik çalışmalarla beraber bunları da içlerine serpiştirerek antrenmanlarımızı yapıyoruz. Zannediyorum ki ikinci yarı hatalardan arındırılmış bir Fenerbahçe olarak iyi yolda olduğumuzu herkese göstereceğiz."

"AYKUT HOCA'NIN İSTİFASI SİZE ZAMAN KAYBETTİRDİ Mİ?"

Yok, ben zaman kaybettirdiğini düşünmüyorum. Çünkü biz onun yardımcılarıyız. Herhangi bir şekilde zaman kaybımız olmadı. Aykut hocamız eskisinden daha güçlü, daha moral depolamış bir şekilde takımımızın başındadır. O bizim hocamızdır, her şeyimizdir, ona güveniyoruz, seviyoruz, sayıyoruz. Biz onun yanındayız. Onun için bir eksikliğimiz ve zaman kaybı olması imkansız.

"BİRKAÇ MAÇ CEZASI DAHA OLDUĞU İÇİN 3-4 MAÇLIĞINA MEIRELES'SİZ BİR TAKIM DÜŞÜNÜYORSUNUZ İSTER İSTEMEZ."

Yani onun yerine genç Salih var, Mehmet Topal var, Selçuk var. Tabi ki Meireles'in olmasını arzu ederiz. Meireles dünya çapında bir oyuncu, ama onu da aratmayacak genç bir Salih var. O da verilen şansı iyi şekilde değerlendirir, ikinci yarı daha çok forma şansı bulup Türk futboluna daha faydalı bir oyuncu kazandırmış oluruz.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER