ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2014 Cuma 19:00

Mehmet Topal: Sezon sonu şampiyon olacağız

Mehmet Topal: Sezon sonu şampiyon olacağız

Fenerbahçeli Mehmet Topal, taraftarların desteğine sezon sonu şampiyon olarak vereceklerini söyledi.FBTV’de katıldığı programda açıklamalarda bulunan yıldız oyuncu, yeni sezon formaları içinde özellikle beyaz formayı çok sevdiğini ifade etti.

Fenerbahçe formasının ağırlığını her zaman hissettiklerini kaydeden Mehmet Topal, “Üzerimizde taşırken de Fenerbahçe formasının ağırlığını hissediyoruz. Bildiğiniz üzere bu sezon formamıza sponsor alınmadı. Sezona ‘en büyük sponsorumuz taraftarımız’ sloganıyla başladık. Taraftarlarımızın da bu konudaki desteği oldukça güzel. Her geçen gün bu destek de artıyor. Bizler de inanıyoruz ki bu desteğin karşılığını sezon sonunda camiamıza ve taraftarlarımıza şampiyonluk olarak vereceğiz.” dedi.

Bir futbolcu için önemli olanın saha içi olduğunu dile getiren başarılı oyuncu, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bence artık yaptığımız işe profesyonelce bakmalıyız. Avrupa’da insanlar maçlara sadece eğlenmek için geliyorlar. Tabii ki de başarı çok önemli. Taraftarlar, takımlarından her zaman şampiyonluk bekler. Bir tepki verilmesi gerekiyorsa da, şahıslara değil, kulübün tamamına oluyor. Futbolcular birer makine değildir ve her zaman en üst seviyede oynayamayabilir. Şunu açık bir şekilde söyleyebilirim; bütün sporcu arkadaşlarım ve kardeşlerim, Takımımızın başarılı olması için sahada en iyi şekilde mücadele etmeye çalışıyor. Zaman zaman kötü performans sergileyebilirsiniz ve bu çok normal. Taraftarların da her zaman ve her şekilde destek vermesi gerekiyor, kaldı ki Fenerbahçe taraftarının da her zaman takımına destek verdiğini söyleyebilirim.

Bizim yapmamız gereken işimize konsantre olarak, işimizi en iyi şekilde yapmak. Zamanla her şeyin daha da iyi olacağını düşünüyorum. Bizim ülkemizde güzel futbol konuşulmalı, güzel şeyler konuşulmalı. Her maçtan sonra baktığınızda maalesef ki güzel şeyler değil, kötü şeyler konuşuluyor. Ama taraftarlarımız da bilinçleniyor ve kötü ile iyiyi ayırt edebiliyoruz. En kısa zamanda her şeyin çok daha iyi olacağını düşünüyorum, çünkü Türk futbolunun buna ihtiyacı var. Sahada futboldan başka her şey konuşuluyor ve bu da futbolcuyu ister istemez etkiliyor. Futbolcu sahaya çıktığı zaman sadece futbol düşünmeli, eleştirileri ya da tepkileri değil… En kısa zamanda her şeyin düzeleceğine olan inancım tam.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER