ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Eylül 2014 Salı 13:46

Mehmet Okur'a Utah Jazz'da yeni görev

Mehmet Okura Utah Jazzda yeni görev

Eski milli basketbolcu Mehmet Okur, 2004-2011 yıllarında oynadığı NBA ekiplerinden Utah Jazz'da takım elçisi görevine getirildi.


Aktif kariyerine 2012 yılında nokta koyan Mehmet Okur, 7 yıl boyunca forma giydiği Amerikan Basketbol Ligi (NBA) Batı Konferansı ekiplerinden Utah Jazz'ın takım elçisi oldu.

Utah eyaletine bağlı Salt Lake kenti basınında çıkan haberlere göre, 2004'te Detroit Pistons ile NBA şampiyonluğu yaşamasının ardından transfer olduğu Jazz formasıyla 2007'de all-star seçilme onurunu yaşayan Okur, kulübün takım elçisi olarak görev yapacak. 35 yaşındaki eski pivot, görevi gereği kulübün camiası, eski oyuncular ile yöneticiler ve taraftarlarla ilişkilerin yanı sıra iş geliştirmeyle de ilgili konularda söz sahibi olacak. Okur, takıma ilişkin konularda da destek verebilecek.

Utah Jazz Başkanı Randy Rigby, Okur'un hızla taraftarların gönlünü kazandığını ve popülaritesini bugüne kadar korumayı başardığını belirterek, "Mehmet, kariyerinin çoğunu burada geçirdi. Takım ve camiayla güçlü ilişkiyi sürdürdü. Böylesine önemli bir ismi kulübe dahil etmek bizim için harika" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER