ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 18:20

Mehmet Ali Aydınlar'dan Fenerbahçe yönetimine: "Yeter artık"

Mehmet Ali Aydınlardan Fenerbahçe yönetimine: "Yeter artık"

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar “Yeter Artık” başlığı altında flaş açıklamalar yaptı…


Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Fenerbahçe yöneticisi Mehmet Ali Aydınlar, sarı - lacivertli yöneticilere seslenerek, "Gizemli belge tanımlamaları, perdenin arkasındaki gizli güç imaları ve türlü taktiklerle biçimlendirdiğiniz iletişim stratejilerinin, 106 yıllık dev bir kurumu düşürmüş olduğu uçurum açık ve net ortadadır." dedi.

Bugün bazı gazetelerde yer alan Fenerbahçe yöneticilerinin açıklamalarına tepki gösteren ve yazılı açıklama yapan Mehmet Ali Aydınlar, "Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinin gazetecileri çağırarak servis ettikleri belgelerle kamuoyunda yaratmış oldukları gündem ve başkanlık dönemimdeki Türkiye Futbol Federasyonu'na, dolayısıyla şahsıma yönelik yapmaya çalıştıkları suçlamalar üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur." ifadesini kullanarak, şöyle devam etti:

"Evet, gerçekten yeter artık. Buradan Fenerbahçe’nin yönetimine net bir şekilde sesleniyorum. Gizemli belge tanımlamaları, perdenin arkasındaki gizli güçler imaları ve türlü taktiklerle biçimlendirdiğiniz iletişim stratejilerinin, 106 yıllık dev bir kurumu düşürmüş olduğu uçurum açık ve net ortadadır."

Haberleri gazetelerden okuyarak bilgi sahibi olma çabasındaki büyük Fenerbahçe taraftarını yanıltma, etkileme ve onların gücünü kullanma çabasıyla kalkan oluşturulmaya çalışıldığını dile getiren Aydınlar, şu ifadeleri kullandı:

"Oluşturmaya çalıştığınız kalkanın, bu kulübün geleceğini de yok edecek demir bir perdeye dönüştüğünü biraz vicdan sahibi iseniz görün. Görün ki, şahsi bekanızı kurtarmaya dönük taktikleri bir an olsun bir kenara bırakıp, ülkenin en büyük kulübünün düşürmüş olduğunuz bu durumdan nasıl çıkabileceğini ve uğrattığınız zararları nasıl tazmin edeceğinizi düşünmeye çalışın."

"BU BELGEYİ VE PAZARLIĞI KİM YAPTIYSA ESAS ONLARIN ADINI ORTAYA ÇIKARTIN"

"Gerçekten yeter artık" diyen Aydınlar, Fenerbahçe yönetiminin basınla paylaştığı söz konusu belgede, anlaşmayı ve pazarlığı kim yaptıysa onların adlarının ortaya çıkarılmasını istedi. Başında olduğu federasyonunu herhangi bir pazarlık yapmadığını kaydeden Aydınlar, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Getirmiş olduğunuz noktada bu büyük kurumun medyadaki haber gücünü kullanarak 'Gerçekleri saptırma' amacıyla yaptığınız haberlerin her gün bu kulübe biraz daha darbe vurduğunu, bunun da onarılmaz yaralara sebebiyet verdiğini görmeye çalışın.

Yapmış olduğunuz açıklamalarda 'pazarlık belgesi' diye servis ettiğiniz bir belge var. Size buradan açıkça sesleniyorum. Bu belgeyi ve pazarlığı kim yaptıysa esas onların adını ortaya çıkartın. Tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki, bu pazarlık asla eski federasyon tarafından yapılmamıştır. Fenerbahçe yöneticileri görüşemedikleri için eski federasyon sadece UEFA’dan randevu almıştır.

Buradan net bir şekilde açıklıyorum; UEFA ile yapılan bu pazarlık üç Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi ve bir avukat tarafından yapılmıştır. Gerçekten vicdanlı ve dürüst insanlar iseniz bu yöneticilerin isimlerini açıklayın, ya da bu yöneticiler ortaya çıkıp dürüstçe bu süreci anlatsınlar.

Gelinen nokta gösteriyor ki, adalet, vicdan ve doğrular adına susmak ve sessiz kalmaya çalışmak, hedefi sadece bu kurum üzerinde vesayet oluşturmaya çalışanlara fırsat sağlıyor. Önümüzdeki günlerde gelinen nokta ve tamamlanan Sportif Yargılama ile ilgili yaşananları tüm çıplaklığıyla kamuoyu ile paylaşacağım."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER