ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:41

Maurice Sendak: "Büyük bir başarı hikayesi"

Maurice Sendak: "Büyük bir başarı hikayesi"

Google bugün açılış sayfasını Maurice Sendak'a ayırdı. Maurice Sendak dünyada büyük başarılara imza atmış önemli bir isim.


Google bugün açılış sayfasını Maurice Sendak'a ayırdı. Maurice Sendak dünyada büyük başarılara imza atmış önemli bir isim. Maurice Sendak zor geçen çocukluğunu bakın nasıl tam tersine çevirmiş. İşte Maurice Sendak'in hayatı

Maurice Sendak bugün Google'ın anasayfasını süsleyen ünlü isim. Maurice Sendak eserleri ile herkes tarafından büyük bir beğeni ile takip ediliyorMaurice Sendak'i bu kadar popüler hale getiren eseri ise “Canavarlar Ülkesinin Kralı” adlı eseridir. Ve bu kitap Maurice Sendak'e Caldecott ödülünü kazandırmıştır.
 
Maurice Sendak ekonomik durumları iyi olmadığı için eğitimini yardıda bırakarak terzi olan babasının yanında çalışmaya başlamıştır. 
 
Maurice Sendak'in bir kitabı onun için çok özeldir. “Brundibar” annelerine süt almaya çalışan iki kardeşin yaşadıklarını anlatır.
 
Maurice Sendak 10 Haziran 1928'te Amerika'da hayata gelmiştir. Maurice Sendak kitaba bu kadar bağlayan ise acı bir olaydır.
 
Maurice Sendak hastalık geçirdikten sonra bir süre yatağa mahkum kaldı. Maurice Sendak bu sürede bol bol kitap okudu. O dönemde kitap aşığı olan Maurice Sendak daha sonra bu sevgisini kitaplara aktardı.
Maurice Sendak izlediği çizgi filmeden etkilenince desinatör olmak istedi ve bu kararı için somut adımlar attı.
 
Maurice Sendak Canavarlar Kralı'nın Ülkesi ile ilk adımını attı. Desinatör kitaplarda resim ve uygulamalı sanatın diğer yöntemleriyle resimleyen sanatçıya verilen isimdir.
 
Maurice Sendak'ın eserleri ilk yıllarda ailelerce çekinilerek çocuklara alınmıştır çünkü Maurice Sendak çizdiği karakterler okuyuculara ilginç gelmişti.
 
Maurice Sendak Susam Sokağı adlı çizgi filme de danışmanlık yapmıştır
 
Maurice Sendak geçirdiği ani felç sonrası hayatını kaybetmiştir. Maurice Sendak bıraktığı eserle hala çokça konuşulmaktadır.
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER