ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:55

Masterlar Açık Su Yüzme Maratonu Marmaris


Masterlar Açık Su Yüzme Maratonu Marmaris'te yapıldı.
Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen yarışların startını Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar verdi. Marmaris Halk Plajı'ndan başlayan 2 bin 500 ve 5 bin metre mesafelerinde gerçekleştirilen yarışlara 267 sporcu katıldı.
Yüzücüler, Marmaris Körfezi'ne yerleştirilmiş yarış parkurunu belirleyen şamandıraların etrafından dolaşarak varış noktasına ulaşmaya çalıştı. Yarışları sahile toplanan vatandaşlar ve turistler ilgiyle izledi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadan da 2 bin 500 metre yarışına katılanlar arasında yer aldı. Bir süre yüzen Kocadon daha sonra yarışı bırakarak bota bindi ve karaya döndü. Düzenli olarak yüzdüğünü belirten Kocadon, etkinliğe destek vermek ve vatandaşları yüzme sporuna teşvik etmek için yarışa katıldığını söyledi.
Masterlar Açık Su Yüzme Maratonu'nda 5 bin metrede Efe Erduran birinci, Ümit Kemal Cengiz ikinci ve Dursun Sarı üçüncü oldu. 2 bin 500 metre mesafede ise birinciliği Tolga Öcal, ikinciliği Faruk Sarıbayır ve üçüncülüğü de Erkan Topyürekli kazandı. Marmaris Halk Plajı'nda dezenlenen ödül töreninde dereceye girenlere madalyalarını belediye başkanları Ali Acar ve Mehmet Kocadon verdi. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER