ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 18:43

Masa tenisi yıldızları Bursa'da yetişecek

Masa tenisi yıldızları Bursada yetişecek


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 100’ün üzerinde tesisi Bursa’ya kazandıracaklarını belirterek, sadece Yıldırım ilçesinde hayata geçirilen 30’un üzerinde spor tesisi için 30 milyon TL’den fazla yatırım yaptıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, ferdi olimpik branşlardan biri olan masa tenisi için Mimar Sinan Spor Salonu’nu tahsis etti. Bursa genelinde 14 okuldan 500 öğrencinin katılımıyla yapılan masa tenisi şöleninin de startının verildiği açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Yeni Sölöz Belde Belediye Başkanı Güngör Özhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar, Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cemil Ünlü ile çok sayıda davetli ve sporcular katıldı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu dönem önceliği kentin demir ağlarla örülmesi, tarihi ve kültürel miras yatırımları ve spora verdiklerini belirterek, sporda da hedefe emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Bu dönem 100’ün üzerinde spor tesisini Bursa’ya kazandırmış olacaklarının altını çizen Başkan Altepe, “Vakıfköy tesisleri, Skatepark, Şehit Piyade Er Nezir Akgül, Değirmenönü ve İpekçilik İmam Hatip Lisesi Spor Salonları, Erikli Yüzme Havuzu, Vatan Spor Tesisleri, Meskenspor ve Şükraniye Spor Tesisleri, Arabayatağı Spor Tesisleri ve açılışını yaptığımız Mimar Sinan Spor Salonu ile birlikte 30’un üzerinde tesisi Yıldırım’a kazandırdık. Bu tesisler için 30 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık. Yıldırım Belediyesi’nin bize tahsis ettiği bu salonu da çatısından parkelerine kadar elden geçirip, masa tenisi branşımızın hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de şehirlerin kalkınması için yol ve tretuvar düzenlemesi, kentsel dönüşüm çalışmaları ve cazibe merkezlerinin yeterli olmadığını belirterek, şehirlere ruh kazandıran sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de büyük önem taşıdığını vurguladı. Sağlam kafaların sağlam vücutlarda bulunması için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Keskin, “Eğer bu tesisler olmasaydı, gençlerimizden fazla bir şey beklemek doğru olmazdı. Yıldırım Belediyesi olarak burayı Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis ederek, bu hizmetin sunulmasına vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporda ihtisaslaşma oldukça, daha önemli başarıların geleceğine inanıyorum” dedi.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise bireysel alanda, ferdi olimpik branşlarda antrenman ve müsabaka yapacak salonlara ihtiyaçları olduğunu söyledi. Masa tenisinin olimpik bir dal olması nedeniyle Mimar Sinan Spor Salonu’nun bu branşa tahsis edilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Şahin, “Artık bu salon masa tenisi branşında sporcu fabrikası gibi olacak. Sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin yıldızları bu salonda yetişecek. Daha önce güneş ve karate için yeni tesisleri Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu hizmetleri nedeniyle şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Törende masa tenisi şölenine katılan sporculara sembolik olarak madalyalarını takan Başkan Altepe, daha sonra Vali Yardımcısı Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal ile masa tenisi oynadı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER