ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 21:15

Mardin'deki Karate Turnuvası'na Gaziantep damgasını vurdu


Türkiye Karate Federasyonu'nun geçtiğimiz yıl başlattığı proje kapsamında karate öğrenen Doğu ve Güneydoğu illerindeki minik karateciler ilk turnuva deneyimlerini yaşadı. Başkan Esat Delihasan, bir yılda gelinen noktanın sevindirici olduğunu söyledi.

Türkiye Karate Federasyonu'nun Mardin'de ilk kez düzenlediği 'Doğu ve Güneydoğu Anadolu Karate Turnuvası'nı değerlendiren Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, bir yılda gelinen noktanın sevindirici olduğunu söyledi.

12 ilden 114 erkek, 69 kız olmak üzere toplam 207 sporcunun katıldığı şampiyonanın Doğu ve Güneydoğu illerindeki potansiyeli gösterme açısından önemli olduğunu belirten Esat Delihasan, "Geçtiğimiz yıl karateyi 81 ile yaymak amacıyla Doğu ve Güneydoğu illeri için bir proje başlattık. Karate yapılmayan illere antrenör ve malzeme göndererek gençlerin sporla tanışmasını sağladık. Bu proje sayesinde karateyle tanışan gençler Mardin'de ilk kez turnuvada buluştu. Sadece sarı, turuncu ve yeşil kuşaklı karatecilerin katıldığı bu turnuvaya gösterilen ilgi bize doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi." dedi.

Mardin'de Vali Dr. Ahmet Cengiz ve milletvekili Abdurrahim Akdağ'dan büyük ilgi gördüklerine ifade eden Delihasan, Doğu ve Güneydoğu illerindeki faaliyetlerini artıracaklarını müjdeledi. Başkan Esat Delihasan, Aralık ayındaki Türkiye Ümitler, Gençler ve 21 Yaşaltı Şampiyonası’nın Diyarbakır'da yapılacağını açıkladı.

Bu arada Doğu ve Güneydoğu Anadolu Karate Turnuvası'nda en başarılı il 12 birincilik alan Gaziantep oldu. Beş altın madalya alan Muş genel sıralamada ikinci olurken, dört birincilik alan Malatya üçüncü sırada yer aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER