ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 13:20

Maradona'ya öyle bir borç çıkardılar ki!

Maradonaya öyle bir borç çıkardılar ki!

İtalya Maliye Bakanlığı, Napoli'de oynadığı yedi senelik zaman diliminde vergi borcunu ödemediği iddia ettiği Diego Maradona'nın 30 milyon euro ödemesi gerektiğini açıkladı.


Napoli'ye transfer olan ve Serie A'da yedi sene forma giyen Diego Armando Maradona hakkında İtalya Maliye Bakanlığı çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Napoli ile 180 maça çıkan Maradona'nın yedi senelik zaman süresince vergi borcunu ödemediğini öne süren bakanlık, Arjantinli futbol efsanesine 30 milyon euro'luk borç çıkardı.

52 yaşındaki Maradona suçlamalarla ilgili olarak "Benim vergi borcumu ödemediğim konusunda hiçbir kanıtları yok. Ben vergi falan kaçırmadım, hiçbirşey çalmadım. Ben sadece futbol oynadım. Eğer birşeyleri yanlış yaptıysam başka konularda yaptım. Bunların hangi konular olduğunu da herkes çok iyi biliyor" açıklamasını yaparken "Napoli'ye rahatça gidebilmek istiyorum" dedi.

Maradona'nın kazancı daha önce de Serie A'da oynadığı sürede yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile ilgili borçları bulunduğu iddiasıyla İtalyan polisi tarafından incelemeye alınmıştı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER