ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 14:17

Maradona'nın hareketi İtalya'da tepki topladı

Maradonanın hareketi İtalyada tepki topladı

Maradona'nın harekete için Ekonomi Bakanı Yardımcısı Fassina: "Sefil bir hareket" dedi.


İtalya'da top koşturduğu döneme ait vergi borcu nedeniyle  bir süredir bulunduğu İtalya'da ihtar alan Arjantinli dünyaca ünlü eski futbol  yıldızı Diego Armando Maradona'nın İtalyan devlet kanalında yaptığı hareket  tartışma konusu oldu. 
 
İtalyan devlet kanalı RAI'de geçen pazar akşamı bir televizyon  programına katılan Maradona'nın, kendisine 39 milyon avro vergi borcu yönünde  ihtar gönderen vergi dairesi Equitalia'ya yönelik hareketi tepki çekti. 
 
Ekonomi Bakan Yardımcısı Stefano Fassina, bir radyo programına  katılarak, Maradona'nın hareketi için "Öyle sefil bir hareket ki inanıyorum  dikkatle takip ediliyordur. 40 milyon avroluk vergi borcundan bahsediyoruz.  Yasalara saygılı olmayı öğrenmesi iyi olur" dedi. 
 
Başbakan Enrico Letta da yıldız oyuncunun hareketinin hiçbir şekilde  hoş karşılamadığını söyledi. 
 
Maradona'nın çıktığı programın sunucusu Fabio Fazio da, "Maradona bu  hareketi yapmaktan kaçınabilirdi" diye konuştu. 
 
Diego Armando Maradona'nın el hareketinin hedefindeki kurum olan  Equitalia kaynaklarından basına yansıyan tepkide ise "Maradona'nın vergi  mükelleflerince ödenen bir kamu kurumunda böyle bir jesti yapmasına izin  verilmesinin saçma olduğu" ifade edildi. 
 
 Dünyaca ünlü yıldız golcü ise yaptığı hareketin saldırgan bir tutum  olmadığını hiciv amacıyla yaptığını savunarak, "Ben vergi kaçakçısı değilim. Cuma  akşamı bana, kızımın yanında yargı kararı olmadan bu tebliği yaptılar" ifadesini  kullandı. 
 
Arjantinli eski futbolcu Maradona, birtakım etkinliklere katılmak için  geçen hafta geldiği İtalya'da, 1984 ve 1991 yılları arasında iki Serie A  şampiyonluğu kazandırdığı Napoli'de oynadığı dönemde vergi kaçırdığı gerekçesiyle  borcunu ödemesi konusunda ihtar almıştı. 
 
  
 
   
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER