ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 15:40

Maradona Suarez'i destekledi

Maradona Suarezi destekledi

Arjantinli efsanevi oyuncu, yaptığı hareketten dolayı 9 milli maç ve 4 ay futboldan men cezası alan Luis Suarez'i destekledi.


Arjantinli efsanevi oyuncu Diego Maradona, FIFA tarafından Dünya Kupası'nda İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini'yi ısırmaktan 9 milli maç ve 4 ay futboldan men cezası alan Luis Suarez'i destekledi.
Ülkesinde bir televizyon programına üzerinde "Luisito, seninleyiz" yazan bir tişörtle katılan Maradona, Suarez'e verilen cezanın çok ağır olduğunu belirterek, "Neden? Suarez birini mi öldürdü? Futbolda anlaşmazlıklar her zaman olur. Neden onu Guantanamo'ya yollamıyorsunuz?" ifadesini kullandı.
Manchester United'tan Patrick Evra'ya ırkçı söylemde bulunduğu iddiasıyla 2011'de yine suçlanan Suarez'e destek vermek amacıyla o dönemki Liverpool Teknik Direktörü Kenny Dalgish de futbolcusunu destekleyen mesaj içerikli tişört giymişti.
Öte yandan Dünya Kupası'ndan evine dönen Suarez'e bir kötü haber de sponsorlarından geldi. Uruguaylı yıldızın sponsorlarından bir şirket, Dünya Kupası'nda yaşanan son olayın ardından Suarez'le aralarındaki anlaşmayı feshettiklerini açıkladı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER