ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 21:14

Manu'dan 25 milyon euro!

Manudan 25 milyon euro!

Polonyalı yıldız için İngiliz kulübü kesenin ağzını açtı.


Lewandowski'ye 25 milyon Euro İngiliz devi Manchester United, Borussia Dortmund'un Polonyalı golcüsü Robert Lewandowski'ye 25 milyon Euro'luk transfer teklifi yaptı. İngiltere'nin güçlü ekiplerinden Manchester United, Borussia Dortmund'un Polonyalı golcüsü Robert Lewandowski'ye 25 milyon Euro'luk transfer teklifi yaptı. Gelecek sezondan itibaren formasını giydirmek isteyen İngiliz devi Manchester United, Polonyalı futbolcuya 5 yıl için 25 milyon Euro net garanti para verecek.

Dortmund'un son iki yılda şampiyonluğa ulaşmasında önemli bir yeri olan 24 yaşındaki Lewandowski, kulübünden yılda 2,5 milyon euro kazanıyor. Borussia Dortmund 'un iki yıl önce Lech Posen'den 4,5 milyon Euro ile aldığı ve 2014 yılına kadar sözleşmesi olan Lewandowski'nin bonservisi içinde Alman ekibine 22 milyon euro ödenecek.

İngiltere'de liderlik koltuğunda oturan Manchester United iki yıl önceside Dortmund'tan Japon Milli Shinji Kagawa'yı 16 milyon euro bonservis ücreti karşılığında İngiltere'ye götürmüştü. Dortmund, Lewandowski için kulübün 4'er milyonla en fazla kazananları olar Mario Götze ile Marco Reus'un aldığı para kadar teklif yaptığı da bildirildi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER