ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 09:49

ManU maçı öncesi ne dedi?

ManU maçı öncesi ne dedi?

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim Manchester United maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.


Teknik direktör Fatih Terim ise Manchester United'ın kadrosu ile ilgili sözlerine başlarken, "Birkaç defa söyledim, dünyanın en yi takımlarıdnan birisiyle oynayacağız. Dünyanın saygı duyulan antrenörünün Manchester United'ı ile oynayacağız.                                                                                                                    Biraz incelersek Chelsea maçını da bu kadroyla oynadıklarını görürüz. Aşağı yukarı 40 oyuncuları var ve bir çok maçı bu kadroyla oynuyorlar. Ashley Young, Hernandez, Welbeck arkasında Anderson dersem yadırgamazsınız heralde? Kimin nasıl oynayacağı bizi ilgilendirmez. Hiçbir takım yenilmek istemez. Biz olayın bu tarafında değiliz. Israrla siz olayın bu tarafındasınız. Bizim buna ayıracak vaktimiz de yok. O forma sahaya çıkacak. " dedi.

GRUBUMUZ ÇOK KARIŞIK

Fatih Terim gruptaki ihtimaller üzerine ise, "Grubumuz çok karışık. İki 4 var, bir 3 var. Bu 3 de bizim verdiğimiz 3. Uzun zamandır benim turnuvalar söylediğim öncesi, atılan her golün yenilen her golün önemi, alınan her puanın önemi bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Braga ile berabere kalsaydık, yendiğimiz takdirde garantileyecek duruma gelecektik. Bir çok hesap var ama en önemlisi bizim ve Cluj'un kazanması. Bu sonuç bize çok büyük avantaj sağlar. En azından son maça puan farkıyla gidilir. Bunun dışında orada galip gelmemiz yetmez. 94. dakikada yediğimiz golden dolayı en az 2-0 belki de 3-0 yenmemiz gerekiyor. Braga, Cluj'den puan alırsa bunun gerçekleşmesi gerekiyor. En güzel hesap kazanarak gitmektir. Basittir bu hesap. Beşinci maçlarında sonunda yine hesaplar yapacağız. İnşallah Salı akşamı bizim dediğimiz hesaplar olur. " yorumunda bulundu.

Terim sözlerine şu şekilde devam etti; "Bu hesapların yapılma platformu Salı akşamı maçlardan sonra. Şampiyonlar Ligi'ne gideemzsek ki; bu güne kadar ağzımızdan böyle bir kelime çıkmadı ama diğer tarafı da düşünürüz. Türkiye'nin Avrupa'da Dünya'da en çok tanınan takımı olan Galatasaray'ın Avrupa'da olması değil olmaması haber olmalıdır. Şu an için UEFA'yı düşünmüyoruz. Yarın ki şartlar bakarsınız orayı düşünecek ortamam gelmemizi sağlayabilir. Umarız o ortamda olmayız. Arkadaşlarımız her şeyin farkında. Dileriz ki yaptığımız planlar tutar."

İLK 11 NASIL OLACAK?

Fatih Terim MANU maçına nasıl bir 11 ile çıkacakları yönünde gelen soruyu "Ben son oynadığımız maçın 11'iyle konuştum. O maçın analinizi berabere yapmak istemediğim için küçük küçük konuşmalar yaptım. Dikkat ederseniz hepsi son 11'di. Bazı yerlerde gördüm yüzdeler var kim oynar diye. Antrenmanın ikinci bölümünde onları gönderdik çünkü maç oynamışlardı. Aynı takım çıkmaz. Bir de olsa değişiklik olur. Galatasaray TV'de iki değişikliği zaten açıkladım. Doktordan aldığım haber sonrasında tam 26 kişiyiz. Sadece Aydın'ın gribal durumu var. Böyle durumlarda gribal falan önemli olmaz." diyerek yanıtladı.

TARAFTARIMIZ BU TİP MAÇLARA ALIŞKINDIR

Fatih Terim taraftara olan mesajını ise şu şekilde açıkladı: "Maçın tarihin en önemli maçlarından olduğu açık. Taraftarımızın da müthiş bir hazırlık içerisinde. Son dakikaya kadar destekleyeceklerdir. Bu tip maçlara Galatasaray taraftarı alışkındır. Bizim taraftarımız hem tecrübeli, hem de şanslı da bir taraftar. Bu tarihi günlerden bir tanesini yaşma adına onlara çok ihtiyacımız var ve onlar da biliyorlar. Salı akşamı hiç olmadığı kadar töleranslı olacaklardır. Oyuncularsa bir bütün olduklara neler olacağını hep beraber gördük. Onlara iyi bir gece yaşatma düşüncesindeyiz. Hep birlikte olursak her şey güzel. Bu galibiyeti statta tadanlar, satada gelmeyip dünyanın her tarafından kalbinden bize güzellikler yollayanlarla güzel bir gece yaşayacağız. Taraftara düşen görevi onlara hatırlatmama gerek yok. Onlar her şeyi biliyor."

Deneyimli teknik adam maçın hakemi ile ilgili olarak ise "Manchester United maçından Alman hakemle ilgili bir serzenişte bulunmuştum. İnşallah ilk maçtaki gibi aleyhemize gerçekleşen hatalar olmaz. Bir avantaj sağlanacaksa, inşallah bu kez bizim lehimize olur." diyerek tedirginliğini ortaya koydu.

PUAN KAYBETMEMİZE RAĞMEN HÂLA LİDERİZ

Fatih Terim ligde kaybettikleri puanları "enteresan" olarak nitelendirirken, "Galatasaray kazanma alışkanlığını yerleştirmeye çalıştığımzı veya kazanma alışkanlığı içinde olmak isteyen bir takım. Geçen seneden itibaren bu kolay olmadı ama çok şükür yavaş yavaş bu alışkanlığı ediniyoruz. Kendi sahamızda yenilmek hoş olmadı ama futbolun da güzel tarafı hemen diğer tarafa odaklanmlısınız. Bakarsak da Galatasaray kaybetmesine rağmen hala lider. Enterasan puanlar kaybetmeysedik nerede olurduk, bunu diğer taraflar da biliyor heralde. Tamamen bu maça konsantreyiz." dedi.

MANCHESTER'I YENERSEN BU BİR ZAFERDİR

Fatih Terim Manchester galibiyetinin zafer olacağını vurgularken "Manchester'ı biz yenelimde, tarihe böyle geçsin sonra herkes bu galibiyetle ilgili istediğini söylesin. Nasıl görmek isterse insanlar karşısındakileri öyle görürler. Bu galibiyeti nasıl algılamak isterlerse herkes öyle algılamakta serbest. Tarihte Manchester gibi takımlar kolay yenilmezler. Eğer yenerseniz de bu bir zaferdir. Hele doğru zamanda yenerseniz bu bir başarıdır. Şampiyon olduk '1 puanla şampiyonla oldunuz' dediler. Cluj'u yendik '3 atıyorsunuz kardeşim 5 neden atmadınız' deniyor. Nasıl görmek isterseniz öyle görürsünüz. Bunlara bakarsak ne top oynayabiliriz, ne de hazırlanabiliriz. Bu tip yaklaşımları yapmaması gereken ülkelerin başında geliyoruz. Tarihiniz çok başarılarla doludur, böyle yaklaşımlar da bulunursunuz. TFF kurulduğundan beri tarihteki başarıları biliyoruz. En büyük erdem haddini bilmektir." sözlerini kullandı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER