ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 21:32

Manisaspor'da hedef, Adanaspor

Manisasporda hedef, Adanaspor


PTT 1. Lig’de, ilk devrenin son maçında sahasında Adanaspor’u konuk edecek Manisaspor’da hedef sahadan galibiyetle ayrılmak.

Tarık Almış Spor Tesisleri’nde, Bülent Cevahir ve kaleci Volkan Babacan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Manisaspor Teknik Direktörü Reha Erginer, maçlara hafta hafta olarak baktıklarını söyledi.

İlk yarının son haftasında kendi sahalarında Adanaspor ile karşılaşacaklarını ve bu maçın ayrı bir önemi olduğunu belirten teknik direktör Erginer, bu haftanın artık ilk yarı için sıralamanın da belirleneceği bir hafta olduğunu ifade etti.

Adanaspor ile oynayacakları maçın Manisaspor için çok önemli bir maç olduğunu aktaran Erginer, “Bu maçı mutlaka üç puan ile geçmek istiyoruz. Bu güce de sahibiz. Kendi oyun felsefemiz ile oynarsak içeride, dışarıda yenemeyeceğimiz takım yok. Sanıyorum bunun mesajını geçen hafta Kayseri Erciyes maçında verdik. Bu haftaya da aynı ciddiyetle bakıyoruz. Maça çok iyi odaklanmamız ve çok iyi konsantre olmamız gerekiyor. Bu haftayı üç puanla bitirip devre arasına mutlu bir şekilde girmek istiyoruz.” dedi.

Bu hafta ligde sıralamanın belirleneceğine değinen Erginer, “Ligi ne kadar yukarıda bitirirsek sıralamadaki yerimizde önemlidir. Ama lig bitmiyor ilk yarı bitiyor sadece. Kısa vadeli bakmamak gerekir. Biz uzun vadeli bakıyoruz ama kısa vadeli maç maç bakıyoruz. Tabi ki kısa vadeli maçlar bizi zaten büyük hedefe ulaştırıyor.” diye konuştu.

Maçın öneminin ortada olduğunu ve bu maçın Manisaspor için çok önemli olduğunu aktaran Erginer, bu maçta taraftarlardan kendilerini yalnız bırakmamalarını istedi. Erginer, bu hafta da galip gelerek taraftar desteğinin daha da artacağına inandıklarını, bu galibiyeti taraftarlara armağan edeceklerini kaydetti.

Manisasporlu Bülent Cevahir de Adanaspor maçından galibiyetle ayrılmaları durumunda devre lider olarak kapatma şanslarının olduğunu söyledi. Bu maçta tek düşüncelerinin sahadan üç puanla ayrılmak olduğunu dile getiren Bülent Cevahir, Adanaspor’u, Manisa’da yenmek istediklerini, yenmeleri durumunda da devre arasına moralli girip, ikinci yarıya daha moralli başlayacaklarına inandıklarını ifade etti. Bülent, bu maçta tek hedeflerinin galibiyet olduğunu ve bunu başarmak için oynayacaklarını belirtti.

Kaleci Volkan Babacan da Adanaspor maçından galibiyetle ayrılmaları durumunda üst sıralarda yerlerini sağlamlaştıracaklarını ifade etti. Bu galibiyetin ilk yarıyı lider bitirme şansını da getirebileceğini dile getiren Volkan, amaçlarının ilk yarıyı lider kapatmak ve bundan sonra hep üst sıralarda yer almak olduğunu kaydetti. Volkan, Adanaspor maçında da galibiyetle ayrılacaklarına inandığını söyledi.

Öte yandan Manisaspor, Adanaspor maçı hazırlıklarını Tarık Almış Spor Tesisleri'nde sürdürdü. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER