ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 18:27

Mancini'ye ülkesinde soruşturma


Ülkesi İtalya'da adı bir sahtecilik soruşturmasında geçen Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, karşı karşıya kaldığı durumla ilgili şaşkınlığını belirterek, "Bana hileli iflas yapmakla suçlandığımı ilk söylediklerinde bulutlardan yere çakıldım. Ben tamamen olayın dışındayım" dedi.
Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Mancini, İtalya'nın yüksek tirajlı La Repubblica gazetesinde, hakkında Roma Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen bir emlak şirketinin "hileli iflası" soruşturmasına yönelik soruları cevapladı.
Kendi dünyasının tamamen futbol olduğunu belirten 49 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı, "Bu durum beni kötü etkiliyor. Böyle bir durumun içinde kendimi bulmayı hiç düşünmemiştim" dedi.
Mancini, sürecin nasıl bittiğine dair bir fikri olmadığını, avukatları aracılığıyla bilgilendirildiğini belirterek, söz konusu şeylerin ciddi olduğunu ve avukatlarına bu konuyu çözmeleri için yetki verdiğini ifade etti.
"Hileli iflas" konusunda kendisinin bir hatasının ya da olaya dahil olup olmadığı sorulan Mancini, "Hayır, bu kesinlikle doğru değil. Bana hileli iflas yapmakla suçlandığımı ilk söylediklerinde bulutlardan yere çakıldım. Ben tamamen olayın dışındayım. Ben sadece üyeydim. Bir idareci vardı ki kurumun her şeyiyle o ilgileniyordu" ifadelerini kullandı.
Mancini'nin idareci olarak bahsettiği Avukat Gagliardi'nin bir süre kendisinin avukatı olduğunu, ancak son 5 senedir avukatının olmadığını, bunda da Gagliardi'ye ilişkin bazı olayların kendisini bu karara götürdüğünü belirttirdi. Mancini, Gagliardi hakkında çıkan haberleri de daha önce okuduğunu kaydetti.
Roberto Mancini soruşturma sebebiyle kendini oldukça kötü hissettiğini ve yaralı olduğunu dile getirirken, "Bu beni aşan bir şey. Hiç böyle bir duruma düşeceğim aklımın ucundan geçmezdi" ifadesini kullandı.
Bu konudaki gelişmeleri takip edip etmeyeceği sorulan deneyimli teknik adam, "Hayır, şu anda Türkiye'de, Galatasaraylıyım. Bu konuya uzak kalmaya devam edeceğim. Umarım bir an önce çözülür" yanıtını verdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER