ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 00:10

Manchester'ın sayfasında Türkler cirit atıyor!

Manchesterın sayfasında Türkler cirit atıyor!

Facebook'ta en çok hayranı olan kulüpler sıralamasında üçüncü olan Manchester United'ın Facebook sayfasında yapılan Türkçe paylaşım dikkat çekti.


YAZETE.COM

Manchester United'ın Facebook sayfasına Türkler sızdı. 33 milyon beğeneni olan sayfada yapılan İngilizce paylaşımların arasında bugün bir de Türkçe paylaşım yapıldı. 

Manchester United'ın Facebook sayfasındaki "Bir United taraftarı olarak yaşadığınız en büyük olay nedir?" şeklinde yapılan durum güncellemesinin altında tamamen Türkçe yorumlar yer alırken, paylaşımı beğenenler ise tamamen Türk kullanıcılardan oluşuyor. 

Öte yandan, Facebook sayfalarında paylaşımlar normal şartlarda "herkese açık" şekilde yapılırken, Manchester United'ın sayfasındaki Türçe paylaşımın "özel" filtreli yapıldığı gözlendi. 

Facebook'a giriş yapmadan sayfaya ulaşmaya çalışırsanız ise Türkçe paylaşım görünmüyor. 

EN ÇOK HAYRANI OLAN 3. KULÜP

Manchester United'in Facebook sayfası en çok hayranı olan futbol kulüpleri sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. Birinci sırada 40 milyonluk sayfayla Barcelona, İkinci sırada 36 milyonluk sayfayla Real Madrid, üçüncü sırada ise 31 milyonluk sayfayla Manchester United geliyor. 

MANCHESTER UNITED-REAL MADRID MAÇIYLA İLGİSİ VAR MI?

Bilindiği üzere, dün akşam oynanan Manchester United-Real Madrid maçında Cüneyt Çakır'ın Nani'ye gösterdiği kırmızı kart İngilizlerden büyük tepki çekmişti. 

Manchester'ın Facebook sayfasında da yine İngilizler Cüneyt Çakır aleyhine küfürlü hakaret içeren yorumlar yapıyorlardı. 

Sayfada yapılan Türkçe paylaşımın altında, Cüneyt Çakır lehine yorumlar yapıldığı görülüyor...

İŞTE SAYFADAKİ O GÖRÜNTÜ

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER