ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 11:53

Manchester yeni "Ronaldo"sunu buldu


Futbol dünyasına birçok yıldız ismi kazandıran Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson, yeni "Ronaldo"sunu buldu.
     Belçika'nın Anderlecht kulübü altyapısından 2011'de Manchester'a gelen 18 yaşındaki Kosova asıllı Belçikalı Adnan Januzaj, Ferguson'un gelecek planlarında en çok güvendiği isimlerin başında geliyor.
     "Geleceğin Ronaldo"su olarak gösterilen genç yetenek, oyun zekasıyla teknik adamların takdirini topluyor.
     Ferguson'un futbol dünyasına kazandırdığı Portekizli yıldız Ronaldo ile benzerlikleriyle dikkati çeken 1,80 boyundaki Januzaj'ın, sol ayaklı olmasına rağmen orta sahanın sağında da oyun kurabildiği ve duran toplarda çok etkili olduğu belirtiliyor.
     Futbol dünyasına birçok genç yetenek kazandıran "kırmızı şeytanlar"ın başarılı hocası Ferguson, Adnan Januzaj'ın Old Trafford'ta seyircilerinin karşısına kısa bir süre içinde çıkacağına inanıyor.
    
     -"Adnan çok dengeli, hızlı ve teknik bir oyuncu"-
    
     Manchester United'ın resmi dergisi Inside United'a 18 yaşındaki genç yetenek hakkındaki görüşlerini belirten tecrübeli teknik adam, Januzaj'ın kendisini etkilediğini ve şu an çok iyi durumda olduğunu, Manchester'ın geleceğini o ve onun ayarında oyuncuların kuracağını ifade ediyor.
     "Adnan daha 18 yaşında ve hızla kendini geliştiriyor. Aynı zamanda çok dengeli, hızlı ve teknik bir oyuncu" şeklinde yeni umudunu tarif eden İngiliz teknik adam, oyuncusunun ileride büyük bir yıldız olabileceğini vurguluyor.
     Manchester United'ın teknik kadrosunda yer alan Warren Joyce de Adnan'ın Belçika'da çok iyi futbol eğitimi aldığını ve pozisyon almada çok ufak bazı sorunlar yaşamasına rağmen azmiyle bunları kapatabileceğinin altını çiziyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER