ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 09:42

Manchester United'ta 'Gamalı Haç' logo krizi!

Manchester Unitedta Gamalı Haç logo krizi!

Manchester United'ta 'Gamalı Haç' logo krizi! Manchester United'ın haftalık olarak taraftarlarına gönderdiği elektronik postada gamalı haç işaretine benzer bir logo kullanması krize yol


Manchester United'ın haftalık olarak taraftarlarına gönderdiği elektronik postada gamalı haç işaretine benzer bir logo kullanması krize yol açtı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'ın taraftarlarına gönderdiği haftalık elektronik postada (e-mail) gamalı haç işaretine benzer bir logo kullanması kulüpte krize yol açtı.

İngiliz kulübün taraftarlarına gönderdiği e-mailde ilk bakışta Nazi sembolü gamalı haçı anımsatan işaret tepki uyandırdı. Manchester United'ın bu sezon kadrosundaki Adnan Januzaj, David de Gea ve Danny Welbeck gibi isimlerin bulunduğu bülten kapağında ayrıca Adolf Hitler'in "Yeni Avrupa Düzeni" sloganını çağrıştıran "Yeni Düzen" başlığı kullanıldı.

İngiliz Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, e-mailin yayınlanmasıyla Manchester United Külübü'ne sosyal medayadan büyük tepki geldi.

"Kırmızı Şeytanlar"ın medya sorumlusu David Sternberg, kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada ortaya çıkan durumdan ötürü herkesten özür dilediklerini duyurdu. Sternberg, "Bu logonun yayınlanmasından dolayı özür diliyoruz. Kesinlikle kabul edilebilecek bir şey değil" ifadesini kullandı.

Sternberg, Nazizmi çağrıştıran logoyu hazırlayanlar hakkında ise kulüp içinde bir soruşturma başlattıklarını bildirdi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER