ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 23:40

Manavgat'ta yapılan IPC Atıcılık Dünya Kupası sona erdi


Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı beldesinde bir otelde 4 gün önce başlayan 6. Uluslararası Paralimlik Komitesi(IPC) Dünya Kupası tabanca ve havalı silah atış müsabakaları sona erdi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı'nın ev sahipliğinde Manavgat Çolaklı'da Kamelya World Otelde yapılan atışlara başta Almanya, ABD, İngiltere, Macaristan, Sırbistan, Avusturya, Gürcistan, Norveç, Finlandiya, Fransa, Belçika ve Danimarka olmak üzere 19 ülkeden 100 sporcu katıldı. Atışlar sonunda İngiltere'den Matthew Skolhon, 211.7 puanla birinci, Slovakya'dan Radoslov Malenovsky 210.7 puanla ikinci ve ABD'den John Joss, 188.1 puanla üçüncü oldu.

Havalı tüfek atışlarında Suzan Çevik 181.5 puanla, tabanca atışında Hacer Aktaş 183.3 puanla, tabanca atışında Korhan Yamaç 194.2 puanla final atışlarında Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Atıcılık Milli Takım Antrenörü Himmet Mıhladız, bu yıl 6'ncısı yapılan Uluslararası Paramlik Komitesi Dünya Kupası'na 19 ülkeden 100 sporcunun katıldığını söyledi. Dünya kupasına katılan sporcuların kendi ülkelerinin en iyi atıcıları olduğunu belirten Mıladız, "Ülkemiz adına çok güzel bir organizasyon yaptık. Sporcular çok memnun kaldı. Bu tür uluslararası organizasyonların ülkemizin tanıtımı için yararlı olacağına inanıyorum. Yabancı sporcurla yaptığımız görüşmelerde organizasyonu begendiklerini söylüyorlar. Müsabalarda A'dan Z'ye her türlü konuda yardımcı olduk. Ülkemiz bu tür uluslararası organizasyonlarda her yıl dünyada kendinden söz ettiriyor. Buna bize gurur veriyor." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER