ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 11:18

Mamak Arena inşaatı sürüyor

Mamak Arena inşaatı sürüyor


Ankara Mamak Belediyesi’nin spor yatırımlarından biri olan Mamak Arena inşaatı devam ediyor. Mamak Arena, Başkent’te yapılan büyük spor organizasyonlarına da ev sahipliği yapabilecek.
    Ortalama 16 bin metre karelik bir alanda inşa edilen ve 4 bin 250 kişi kapasiteye sahip olan tesis 2013 yılında tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor. Yapımı yüzde 55 seviyelerine ulaşan Mamak Arena, büyük spor organizasyonlarının yanı sıra konser, toplantı, sivil toplum kuruluşlarının büyük organizasyonlarına da ev sahipliği yapabilecek.
    Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Şu anda Mamak sınırları içerisinde devam eden birçok spor yatırımı bulunuyor. Bu spor yatırımlarından biri olan Mamak Arena’da Mamak’ta eksikliği hissedilen büyük spor yatırımlarından biri. Gerek belediyemizin spor kulübünde bulunan sporcular olsun gerekse Mamak sınırları içerisinde bulunan sporcular her gün yeni bir başarıya imza atıyor. Mamak Arena tamamlandığı zaman sporcularımız çok daha profesyonel ortamlarda çalışma imkanı bulacak ve çok daha büyük başarılara imza atacak.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER