ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 11:28

Malzemede "engel" yok


Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, bünyesindeki kulüplere bugüne kadar yapılan en büyük malzeme yardımını yapmaya hazırlanıyor.
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) tarafından alınan 106 adet spor amaçlı tekerlekli sandalye, yarın yapılacak törenle sahiplerine teslim edilecek.
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Avrupa'nın en büyük ve en kapsamlı Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi'nin Türkiye'de yapıldığını belirterek, "Kulüplerimize genel kurulumuz öncesinde verdiğimiz sözü TESYEV işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. TESYEV, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK), Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve federasyonumuzun işbirliği içinde olması ve birlikte hareket etmesi, bedensel engelliler sporlarının gelişimi ve kulüplerimizin ayakta durabilmesi için çok önemli" dedi.
Şerefhan, Gençlik ve Spor Bakanlığının ile Spor Genel Müdürlüğünün destekleriyle 4 yıllık ana hedefleri olan Rio 2016 Paralimpik Oyunları hazırlıklarına başladıklarını ifade ederek, "Bu kapsamda federasyonumuza yapılan malzeme ve maddi yardımların boşa gitmeyeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Dört senede yapılabilecek çalışmaları 6 aylık görev süremize sığdırmayı başardık. Tekerlekli sandalye basketbol ligimizin ve bu branşa bağlı milli takımlarımızın sponsorluğunu Garanti Bankası üstlendi. Bu sponsorluktan gelen maddi destek, kuluplerimize aktarılmaya başlandı. Yarın kulüplerimize 106 adet spor amaçlı tekerlekli sandalye dağıtacağız" diye konuştu.
- Tekerlekli sandalye basketboluna belgesel
Demirhan Şerefhan, federasyon olarak birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayarak, tekerlekli sandalye basketbol branşına belgesel film çekeceklerini söyledi.
TMPK'dan kamplar için çok büyük bir maddi destek sağlandının da altını çizen Şerefhan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Federasyon olarak yeni bir Avrupa Birliği Projesi hazırlığı başlattık. Tekerlekli sandalye basketbol branşımızı belgesel film haline getiriyoruz. Bu belgeselin, sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada gösterime girmesini planlıyoruz ve altyapısını buna göre hazırlıyoruz. Ampute futbol branşımız ve diğer branşlarımızla ilgili sponsorluk görüşmelerimizde çok yol aldık. Her üç ayda bir, ara denetim raporumuzu camiamızla paylaşıyoruz. Maddi sıkıntılarımız var ama en kısa zamanda bunların çözüleceğine inanıyorum. Netice itibarıyla 24 Kasım 2012 tarihinde yapılan genel kurulumuz öncesi camiamıza verdiğimiz tüm sözleri sırasıyla yerine getiriyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER