ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:33

Malaga, Ersan Gülüm'e talip oldu!

Malaga, Ersan Gülüme talip oldu!

Schuster, Malaga ile anlaştı, Ersan Adem Gülüm'e teklif yaptı. Genç stoper düşüncesini anlattı


Alman teknik adamın Beşiktaş’tan eski öğrencisiyle görüştüğü ve düşüncesini sorduğu ortaya çıktı. Habertürk'ün haberine göre Ersan Adem Gülüm de “İspanya Ligi’nde kim oynamak istemez. Kulüpler anlaşırsa benim açımdan sorun olmaz” dedi.

İSPANYA BASININDA ÇIKMIŞTI

Beşiktaş geçen sezonu üçüncü sırada tamamladı ama bazı futbolcular transferin gözdesi oldu. Mesela McGregor gitti. Şimdi de gündemde Ersan Adem Gülüm var... Siyah-Beyazlılar’ın eski hocası Bernd Schuster, geçtiğimiz günlerde La Liga ekibi Malaga ile sözleşme imzalamıştı. Ardından İspanya basınında Schuster’in Beşiktaş’tan Ersan Adem Gülüm’ü istediği ve yakında Malaga’nın transfer için Siyah-Beyazlılar’ın kapısını çalacağı yazılmıştı. Kulüp bazında o kapı henüz çalınmadı ancak görünen o ki eli kulağında. Her an her şey olabilir...

‘ÖNCE KULÜPLER ANLAŞSIN’

Peki bu konuda Ersan Adem Gülüm ne düşünür? Almanya kampı yolculuğunda kısa bir görüşme yaptığımız 26 yaşındaki Beşiktaşlı stoper, Bernd Schuster ile bağını koparmamış. Zaman zaman görüşme yapıyormuş. Ve düşüncesini sormuş. O da teklife sıcak baktığının mesajını vermiş. Bize ise “La Liga’da oynamayı hangi futbolcu istemez. Dünyaca ünlü isimler orada mücadele ediyor. Her futbolcunun hayalini süsleyen bir lig. Benim sözleşmem sürüyor. Önemli olan kulüplerin anlaşması. Eğer taraftar el sıkışırsa benim açımdan sorun olmaz” dedi.

NEREDEN NEREYE!

İnsan hayatında önemli dönüm noktaları ve şanslar vardır. Doğru yer, doğru zaman ve yakalanan şansların iyi kullanılması olayı çok farklı yerlere götürür. İşte Ersan Gülüm’ün durumu da buna çok güzel örnek teşkil ediyor. Avustralya’da futbola başlayan, Manisa’ya gelen, sonrasında Elazığ ve Adanaspor’da Bank Asya tecrübesi gören Ersan; Beşiktaş’a kiralanmış ve çok iyi bir performans göstermesinin ardından bonservisiyle alınmıştı. Burada Milli Takım’a kadar çıkan Ersan’a şimdi de İspanya yolu görünüyor...

O DA ‘FEDA’ DEMİŞTİ

Geçen sezonun sloganı FEDAydı... Bazı futbolcular, kulübün içinde bulunduğu ekonomik durumu düşünerek yıllık ücretinde indirime gitmişti. İşte onlardan biri de Ersan Adem Gülüm’dü. 2014-15 sezonuna kadar mukavelesi olan ve yıllık 1.2 milyon Euro garanti ücret ve 20 bin Euro maç başı alan Ersan; bu rakamı geçen sezon başında 750 bin Euro garanti ve 12 bin maç başına çevirmişti.

TWİTTER'DAN EKLENİYOR

Malaga taraftarlarını Ersan Adem Gülüm heyecanı sardı... Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynayan ve dramatik bir sonla Borussia Dortmund’a elenen İspanyol ekibi, Beşiktaş’ın stoperine talip... Bir dönem Beşiktaş’ı da çalıştıran Bernd Schuster’in transferini özellikle istediği Ersan, “Malaga taraftarları beni Twitter’dan eklemeye başladılar” dedi. İspanya’ya transferine sıcak bakan başarılı futbolcu eğer Beşiktaş’ın da menfaatine uygun bir sonuç olacaksa Malaga’ya gitmek istiyor. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER