ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ocak 2014 Salı 10:50

Maç tekrarlanırsa maça çıkmayız!

Maç tekrarlanırsa maça çıkmayız!

TFF'nin Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar edilmesi yönünde verdiği kararın yankıları sürüyor.


Beşiktaş'ın Hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Melih Sami Esen, Kasımpaşa maçının tekrarı konusunda, "Adaletin yerine gelmesi açısından önemli" ifadesini kullandı. Ortada bir hata olduğunu ve bunun kamu vicdanını rahatsız ettiğini vurgulayan Esen, TFF'ye başvuruyu belge ve dökümanlarla yaptıklarını söyledi:

SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

"İTÜ raporları, hakemin düdüğü sonradan çaldığını ve kural hatası olduğunu ortaya koydu. Başvurumuzda hükmen galibiyet, penaltı ve Donk'a kırmızı kart gösterilerek kaldığı yerden devam ya da maçın tekrarını talep etmiştik. üçüncüsü kabul edildi. Tebligat sonrası 1 hafta süre var. Süreci yakından izliyoruz. Haklarımızı sonuna kadar kullanacağız."

TEŞEKKÜRLER

Kasımpaşa Kulübü, TFF'nin Beşiktaş maçının tekrar kararı ile ilgili imalı bir açıklama yaptı: "Demirören ve yönetimine teşekkürler...!"

Kasımpaşa Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu'nun, Süper Lig'in 15. haftasındaki Kasımpaşa- Beşiktaş maçının tekrarına karar vermesiyle ilgili "imalı" bir açıklamada bulundu.

Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Futbol Federasyonu'nun 12.01.2014 tarihinde yapmış olduğu toplantıda, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne geçmişte üstün hizmetlerde bulunmuş ve değerli hizmetlerini Türk futbolu için de halen sürdürmekte olan TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ve değerli yönetim kurulu üyelerinin, takımımızın Beşiktaş karşısında 15.12.2013 tarihinde 2-1 galibiyeti ile sona eren maçın tekrarına ilişkin aldığı kararı saygıyla karşılıyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz..." Öte yandan başkan vekili Hilmi Öksüz, "Hukukçularımız çalışıyorlar. Gerekeni yapacağız" dedi.

MAÇA ÇIKMAYACAĞIZ

Süper Lig'in ilk yarısında oynanan maçta Kasımpaşalı Donk'un hareketi krize yol açarken yönetici İhsan Kalkavan ise Tahkim'e gideceklerini ve kararın bozulmaması halinde maça çıkmayacaklarını söyledi.

(Fotomaç) 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER