ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 02:10

Lualua'nın cezasını ertelemesi


Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Kardemir Karabüksporlu Lomana Tresor Lualua'nun 2 resmi maçtan men cezasının Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu tarafından 1 yıl ertelenmesiyle ilgili, ''Karabükspor'un yabancı futbolcusu Lomana Tresor Lualua'yla ilgili karar, bütün bu olan bitenlerin üzerine tüy dikmek anlamına gelmektedir'' dedi.
     Yazıcı, kulübün internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, rakibine kasıtlı olarak kafa atan bir futbolcunun, alt sınırdan cezalandırılması ve ardından söz konusu cezanın ertelenmesinin eşine rastlanmamış bir kara mizah örneği olduğunu bildirdi.
     TFF'nin adalet dağıtması gereken iki kurulunun, uzunca bir süredir birbirini tekzip eden kararlara imza atarak, futbol kamuoyunda tartışılır hale geldiğini belirten Yazıcı, şunları kaydetti:
     ''Karabükspor'un yabancı futbolcusu Lomana Tresor Lualua'yla ilgili karar, bütün bu olan bitenlerin üzerine tüy dikmek anlamına gelmektedir. TFF'nin yönetimiyle birlikte, kurullarının da artık açık açık Bursaspor'u hedef aldığını gösterir bu kararını şiddetle kınıyoruz. Bursaspor'un hemen hemen bütün maçlarında ortaya çıkan hatalı hakem kararlarını, maç programında en sıkıntılı gün ve saatlere takımımızın maçlarının konmasını ve hatta kupa organizasyonunda teamüllere aykırı olarak maçımızın rakibimizle aynı gün ve saatte oynatılmamasını, bir tesadüf olarak kabul etmeyeceğimiz gibi, bütün bu uygulamaların genel kuruldaki dik duruşumuzun cezalandırılması anlamına geldiğini çok iyi bilmekteyiz.
     Elinizden geleni ardınıza koymayın. Bursaspor'un önünü kesmeye çalışanların ekmeğine yağ sürmeye ve bizden intikam almaya devam edin. O makamlar, o mevkiler kimsenin malı değildir ve bu adaletsizliğin ve haksızlığın hesabı elbette bir gün sorulur, elbette bunun bedeli bir gün ödenir.''
     TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Lualua'ya, Kardemir Karabükspor'un Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile yaptığı maçta, İbrahim Toraman'a kafa attığı gerekçesiyle 2 resmi müsabakadan men cezası vermişti. TFF Tahkim Kurulu da PFDK tarafından Lualua'ya verilen 2 resmi maçlık men cezasını, 1 yıl ertelemişti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER