ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 19:43

Lizbon sokakları sarı-lacivert!

Lizbon sokakları sarı-lacivert!

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi yarı final turu rövanşında yarın Benfica ile yapacağı tarihi karşılaşmaya Sarı-Lacivertli taraftarlar yoğun ilgi gösteriyor.


UEFA Avrupa Ligi yarı final turu rövanşında Fenerbahçe'nin yarın Benfica ile yapacağı tarihi karşılaşmaya Sarı-Lacivertli taraftarlar yoğun ilgi gösteriyor. 
 
Önemli maçta takımlarını yalnız bırakmak istemeyen Sarı-Lacivertliler, Portekiz'in başkenti Lizbon'a gelmeye başladı. Türkiye'den ve çeşitli Avrupa ülkelerinden kente gelen Türk taraftarlar, sokaklarda renkli görüntüler oluşturuyor. 
 
Özellikle kent meydanı çevresinde toplanan taraftarlar Fenerbahçe lehine tezahüratlarda bulunurken, yarın akşam yapılacak karşılaşmada takımlarının final için yeterli sonucu alacağına inanıyorlar. Sarı-Lacivertli taraftarların yaptığı tezahüratlar, Portekizliler tarafından da ilgiyle izleniyor.
 
Biletler karaborsada
 
Benfica Kulübü'nün Fenerbahçeli taraftarlar için ayırdığı 3 bin 500 biletin kısa sürede tükenmesinin ardından biletler karaborsaya düştü.  
 
Lizbon'da karaborsa biletlerin Türk taraftarlara 250 ile 500 avro arasında değişen fiyatlarla satıldığı öğrenildi. 
 
Benfica taraftarlarının da bu karşılaşmaya büyük önem verdiği ve bu nedenle ev sahibi takım taraftarlarına ayrılan biletlerin de büyük bölümünün tükendiği belirtildi.
 
Sporting Lizbon taraftarından Fenerbahçe'ye destek
 
Benfica'nın önemli rakibi Sporting Lizbon'un taraftarları, karşılaşmayı izlemek üzere Lizbon'a gelen Fenerbahçeli taraftarlara ilgi gösteriyor.
 
Sporting Lizbonlular Fenerbahçe'yi desteklediklerini ve Sarı-Lacivertliler'in turu geçmesini istediklerini ifade ediyorlar. 
 
Benfica taraftarının yarınki maç için hazırladığı koreografide, Amsterdam'da oynanacak final maçıyla ilgili mesaj vereceği öğrenildi.
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER